Gospodarcza audycja poradnikowa

0
73

Gospodarcza audycja poradnikowa

Stare powiedzenie mówi, że „niezgoda rujnuje a zgoda buduje”. Wzięliśmy to sobie do serca.

Zawsze braliśmy to sobie do serca.

Nie angażujemy się w politykę, bo polityka jest brudna, podła i zła; nie angażujemy się w politykę, bo naszym celem jest pomaganie a nie zdobywanie punktów w koniunkturalnym plebiscycie (choć głupotę piętnowaliśmy, piętnujemy i piętnować będziemy; i tę polską i tę zagraniczną).

Staramy się robić „dobrą robotę” – i udaje się.

Współpracujemy z mediami, samorządami, zaprzyjaźnionymi OPP.

Zajmujemy się wieloma sprawami.

Oczywiście, najważniejsze są sprawy osób niepełnosprawnych.

Najważniejsze, ale nie jedyne.

Dlatego we współpracy z Radiem Płock FM oraz portalem mazovia24.pl stworzyliśmy audycję – „Audycja Poradnikowa Gospodarcza” – w której chcemy przedstawiać skuteczne rozwiązania różnych problemów ekonomicznych dotykających „szarego człowieka” (to brzmi nieładnie – lepiej powiedzieć, że dotykających zwyczajnego płatnika podatków).

Doskonałym wstępem do pierwszej audycji, którą poświęciliśmy tzw. „kredytom frankowym”, jest tekst Jerzego Krügera-Paproty, eksperta ekonomicznego Bezpiecznej Podróży:

http://mazovia24.pl/index.php?sel_odd=CEN&page=11&spage=11&syc=11&id=13

W pierwszej audycji zajęliśmy się tematem “frankowiczów”

Zapis audycji, w której gościem była mec. Karolina Mikołajek z Kancelarii Drzewiecki, Tomaszek & Wspólnicy, znajduje się tutaj, poniżej:

Tematu kredytów (w tym w walucie obcej) nie wyczerpaliśmy, więc w kolejnych audycjach do niego powrócimy.

I jeszcze jedno – najważniejsze:

BezpiecznaPodróż.org chce służyć, dlatego będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi, sugestie, opinie oraz pomysły. Szczególnie te na kolejne sprawy/ tematy, którymi mamy się zająć.