Renault Talisman 150 KM diesel manual

423

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Renault Talisman 150 KM diesel manual

Renault Talisman 150 KM diesel manual

Renault Talisman to samochód, który zastąpił lagune ale od początku było wiadomo,          że talisman będzie o klasę wyżej niż poprzednik. Francuzi chcieli stworzyć coś nowego,     co przyciągnie nowych klientów. I choć z początku szło im nie za ciekawie to teraz wszystko jest na dobrej drodze aby to właśnie Talisman stał się wyróżniającym się autem segmentu D. Francuskie auta można lubić albo nie ale nikt nie powie, że nie prezentują się dobrze i wyjątkowo. Mi się podoba francuski design i dbałość o każdy szczegół. Nie idą za tłumem tylko robią to co wychodzi im dobrze i mamy efekty w postaci Talismana…

Renault Talisman 150 KM diesel manual

Renault Talisman 150 KM diesel manual – silnik/skrznia

W naszym testowanym Renault mieliśmy silnik 1.7 Blue dCi o mocy 150 KM.                    Choć pojawiają się coraz to ostrzejsze normy emisji spalin, Renault wydaje się tym          nie przejmować i robi tak aby było po prostu dobrze. Zaryzykował i w miejsce 1.6 dCi wsadził 1.7 Blue dCi. Dzięki maksymalnemu momentowi obrotowemu 340 Nm Talisman rozpędza się do setki w 10,3 sekundy. Niezmiennie pozostaje 6-biegowa manualna skrzynia biegów.

Renault Talisman 150 KM diesel manual

Renault Talisman 150 KM diesel manual – zawieszenie/koła/hamulce

Talisman posiada system czterech kół skrętnych 4control. System ten poznaliśmy już        w Lagunie i jak wiemy daje mnóstwo frajdy z prowadzenia samochodu. Samochód jest zwrotny i świetnie reaguje na każdy ruch kierownicą, a manewry takie jak wyprzedzanie, omijanie czy ruszanie nie stanowią żadnego problemu. Zawieszenie jest zmienne              w zależności od trybu jazdy, co jest wielkim atutem testowanego samochodu. W trybie komfortowym jazda będzie spokojna i przyjemna, a każda nierówność na drodze będzie praktycznie nie wyczuwalna. Natomiast w trybie sportowym zawieszenie staje się sztywniejsze.

Renault Talisman 150 KM diesel manual

Renault Talisman 150 KM diesel manual – ekonomia

Co tu dużo mówić. Renault Talisman może pochwalić się małym spalaniem. Są lepsi, są gorsi a pomiędzy nimi Talisman z całkiem przyzwoitym wynikiem. W zatłoczonym mieście jego spalanie wyniosło 6,5-7l/100 km, natomiast w trasie wynik spadł do 5,5l/100km.

Przeczytaj Renault Megane RS 280KM CUP 4control

kupujemy auto używane, co sprawdzić?

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia