Ford Focus 150 KM trzy cylindry

189

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowy, nie nowy Focus

Nowy Ford Focus to auto będące na rynku od ponad półtora roku. Jest bezpośrednim konkurentem np. Golfa. Od kilku lat Ford zaczął dbać o jakość wykończenia wnętrza swoich samochodów. Zwłaszcza tych produkowanych dla klienta europejskiego ale nie tylko. Zyskał również rynek amerykański. Wnętrze stało się bardziej przestrzenne. Jest z pewnością bardziej przestrzenne niż wspomniany Golf. Focus sprawia subiektywne wrażenie jakby był o „rozmiar” większy od średniego hatchbacka. A jest to efekt mądrego rozplanowania wnętrza, które jest bardzo dobrze wyciszone. Siadając mamy poczucie naprawdę wygodnych siedzeń. Cieszy wysoka jakość tapicerki. Dodatkowo przy połączeniu z wysokiej jakości sprzętem nagłośnieniowym, a Bang and Olufsen to zdecydowanie najwyższa półka, mamy poczucie bardzo dobrej jakości słuchanego dźwięku. W ogóle, elektronika zastosowana w Focusie daje poczucie i nowoczesności i wysokiej jakości.

Ford Focus 150KM

Ford Focus 150 KM Silnik/Skrzynia

Testowany przez nas Ford Focus w wersji ST Line, jest wyposażony w trzycylindrowy silnik o mocy 150 KM. 1500 cm3 pojemności w benzynie. Osiąga 240 Nm już przy 1600 obrotów na minutę. W tej wersji daje to elastyczność porównywalną z wydajnością diesli. Do tego ośmiobiegowy automat, jedno-sprzęgłowy. A hydrokinetyczne sprzęgło jest o wiele mniej awaryjne niż sprzęgła podwójne. W dodatku jest naprawdę bardzo szybkie. To sprzęgło bardzo podobne do tych w skrzyniach stosowanych przez BMW. Z pewnością jest to mniej awaryjna skrzynia niż skrzynie dwu-sprzęgłowe. Natomiast osiem biegów daje już bardzo dużą płynność jazdy. A to zdecydowanie poprawia komfort.

Ford Focus 150KM

Ford Focus. Właściwości jezdne. Zawieszenie/koła/hamulce

Niezależne zawieszenie typu McPherson ze sprężynami śrubowymi, belka skrętna z wahaczami z tyłu, amortyzatory gazowe więc nic nowatorskiego na rynku. Twardsze i sztywniejsze niż w Golfie ale dzięki temu auto pewniej trzyma się podłoża. Jest również bardziej odporne na gwałtowne ruchy kierownicą i pozwala na lepszą kontrolę trakcji. W naszej wersji, opony to 235/40/18, które dają wrażenie sportowej jazdy, a jednocześnie tłumią nierówności drogi. Krótko mówiąc szeroka i wysoka. Na pewno polepszająca komfort jazdy. Układ hamulcowy Focusa to niemałe tarcze, co czyni go bardzo wydajnym. 308 mm średnica tarcz z przodu, 302 mm średnica tarcz z tyłu – co daje pewność hamowania. Przy hamowaniu ze 100 km/h, długość drogi hamowania to niewiele ponad 35 m. Przy czym tarcze testowane przez nas intensywnie – nie rozgrzały się. A samochód nie traci stabilności nawet w krytycznych warunkach. Oczywiście wszelkie udogodnienia elektroniczne ułatwiają jeszcze kontrolę nad bezpieczeństwem jazdy.

Ford Focus 150KM

Ford Focus – Ekonomia.

Silnik z wtryskiem bezpośrednim przekłada się na niższe zużycie paliwa. Zbiornik paliwa to 52 litry pojemności. Jeśli chodzi o spalanie, producent podaje średnią 4,9 l/100 km. W naszym teście średnie spalanie to ok 6 litrów. Co przy wadze pustego auta 1420 kg jest zadowalającym wynikiem. Krótko mówiąc, Ford Focus w tej wersji ma spore szanse podgryźć pozycję Golfa. Zwłaszcza, że za mniejsze pieniądze niż Golf. Polecamy.

Ford Focus 150 KM

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia