Skoda Kamiq – najmniejszy SUV Skody

2767

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Skoda Kamiq

Skoda i już

Kamiq to testowany przez nas model i jest to najmniejszy SUV w rodzinie Skody. Mało kto wie, że Skoda to jedna z najstarszych marek samochodów. W tym roku obchodzi 125 lecie istnienia. Przed wojną Skoda była bardzo ekskluzywną marką. Potem stała się niestety autem siermiężnym. Aż wreszcie Czesi sprzedali markę Volkswagenowi, co na nowo pozwoliło ze Skody uczynić motoryzacyjną perełkę tej części Europy. Kamiq to połączenie jakości i ceny. To także połączenie niemal wszystkich modeli koncernu w tej klasie. Volkswagen, Seat, Skoda korzystają z tej samej płyty podłogowej, części zawieszenia, napędów czy skrzyń biegów. Taka unifikacja wielu części różnych modeli samochodów powoduje spadek kosztów produkcji ale też utrzymanie tej samej wysokiej jakości. Nasza Skoda Kamiq ma wymiary 4,24 m – to długość nadwozia, co daje pięć miejsc. Mimo, że z tyłu nie jest już tak wygodnie jak z przodu, jakość materiałów i wykonania powoduje, że auto daje dużą przyjemność jazdy.

Skoda Kamiq

Skoda Kamiq – Silnik/skrzynia

Pod maską Skody Kamiq znajdziemy nowy, opracowany przez Volkswagena, silnik. To trzycylindrowy, turboładowany, benzynowy silnik z bezpośrednim wtryskiem o mocy 115 KM i 200 Nm, a zatem możemy go porównać do niegdysiejszego dwulitrowego silnika atmosferycznego. Czyli silnika dwukrotnie większego, a to już jest bardzo dobry wynik. Ten litrowy silnik powoduje, że ważąca ok 1250 kg, niemała Skoda Kamiq – do 100 km/h rozpędza się poniżej 10 sekund. A przyspiesza nawet do 200 km/h. W wersji testowanej, jeździliśmy z 6-ścio biegową, manualną skrzynią biegów. Oczywiście mamy na myśli sześć przełożeń do przodu.

Skoda Kamiq

Skoda Kamiq – Zawieszenie/hamulce

Hamulce tarczowe znajdują się z przodu i z tył, co pokazuje nowoczesną, z najwyższego poziomu technologię bezpieczeństwa. To powoduje, że droga hamowania poniżej 35 m. Rewelacja. Zawieszenie to z przodu tradycyjne i sprawdzone na całym świecie McPhersony ze sprężynami śrubowymi. Co zapewnia optymalny komfort i bezpieczeństwo korzystania. Belka skrętna z wahaczami z tyłu i amortyzatory gazowe, a wszystko zestrojone w taki sposób, że samochód jest przewidywalny na drodze. Jest bezpieczny podczas manewrów, a elektroniczne systemy bezpieczeństwa zabezpieczają nas przed niekontrolowanymi ruchami samochodu. A jak wszyscy wiemy, bezpieczeństwo podczas podróży jest najważniejsze.

Skoda Kamiq

Skoda Kamiq – Ekonomia

Bezpieczeństwo, komfort podróżowania i radość jazdy Skodą Kamiq są na naprawdę wysokim poziomie. Hałas podczas jazdy jest umiarkowany, co jest zaletą dobrej jakości materiałów wykończeniowych zastosowanych w Skodzie Kamiq. Przy tej manualnej skrzyni biegów, w mieście Skoda Kamiq spaliła ok 6,5-6,8 litrów na 100 km. Przy dłuższej jeździe będzie to poniżej 6 litrów na 100 km, a już na trasie, jeżeli będziemy jeździć z prędkością do 100km/h, spalanie może spaść nawet poniżej 5 litrów na 100 km. Jednym zdaniem, stosunek ceny do jakości – w połączeniu z obecną bezawaryjnością silników z bezpośrednim wtryskiem paliwa – czyni Skodę bardzo dobrym wyborem. Jedynym ważnym dla nas mankamentem jest brak radia cyfrowego DAB+, a przecież Radio Bezpieczna Podróż nadaje właśnie w technologii cyfrowej.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia