Kierowcy z iOS będą zadowoleni. Google Maps nareszcie kompatybilne z Apple CarPlay

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Na tę aktualizację Google kazał czekać posiadaczom Apple CarPlay naprawdę długo. To ogromne ułatwienie dla wszystkich kierowców używających urządzeń wyposażonych w system iOS. Od dziś aplikacja Google Maps nareszcie jest kompatybilna z systemami spod znaku jabłka. A konkretnie z pulpitem nawigacyjnym Apple CarPlay we wszystkich pojazdach obsługujących CarPlay. Drugą dobrą wiadomością jest wprowadzenie przez Google nowej aplikacji dla Apple Watch.

Google Maps kompatybilne z Apple CarPlay

Nowością w obsłudze trybu CarPlay Dashboard Google Maps jest zupełnie inny widok. Opiera się on na podzielonym ekranie, który umożliwia otwarcie panelu nawigacji jednocześnie z inną aplikacją. Oznacza to możliwość śledzenia Mapy Google podczas wykonywania zadań w innej aplikacji. Przykłady? Nie tracąc z oczu mapy, możemy jednocześnie ustawić listę odtwarzania w Spotify, sprawdzić kalendarz lub skontrolować pogodę. To pozornie niewielka różnica, ale użytkownicy CarPlay szybko przekonają się, ile komfortu i elastyczności niesie ze sobą takie rozwiązanie. Do tej pory bowiem byliśmy zmuszeni do przełączania się za każdym razem między aplikacjami, aby na przykład zmienić utwór w odtwarzaczu. Nasz ekran wyświetlał tylko jedną aplikację na raz. Do tej pory w trybie Dashboard działała aplikacja Mapy autorstwa Apple’a, jednak niejeden kierowca zapewne czasem gubił się w danych, jakie pokazywała.

Apple Car Play
fot. google.com

To jednak nie koniec nowości. Jak wspomnieliśmy, zaktualizowana aplikacja współpracuje również z systemem iOS, w który wyposażone są cyfrowe zegarki i smartwatche marki Apple Watch. Jak to działa? Otóż, jeżeli wybieramy się do miejsca docelowego, które już wcześniej zapisaliśmy w aplikacji, dzięki Google Maps zyskujemy szybki dostęp do szczegółowej trasy i szacowanego czasu dotarcia do danego punktu. Może to być dom, praca, ale też jakiekolwiek inne miejsce. W przypadku tych innych miejsc, trzeba mieć pod ręką telefon. Sprawa jednak nie jest trudna: wystarczy rozpocząć nawigację w Google Maps na naszym telefonie wyposażonym w iOS, a nawigację reszty trasy przejmie zegarek Apple Watch. Kompatybilność z produktami marki Apple Watch jest z pewnością aktualizacją długo wyczekiwaną przez wielu użytkowników tych urządzeń. Choć trzeba przyznać, że wzrost popularności zegarków i smartwarchy sygnowanych jabłuszkiem sprawił, że zgranie ich z Google Maps było tylko kwestią czasu.

Brak postów do wyświetlenia