Kultura w sieci – nowa audycja Dominika Kubalskiego

206

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Takiej audycji jeszcze nie było! Ruszamy z kolejnym cyklem tematycznym „Kultura w sieci”, który będziecie mogli usłyszeć na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Emisja programu będzie się odbywac w każdą niedzielę o godz. 20:00. Tym razem, audycje będą poświęcone wielu aspektom dotyczącymi obecności osób niepełnosprawnych w świecie kultury. Które instytucje umożliwiają łatwy dostęp do kultury osobom z niepełnosprawnościami? Ile jest jeszcze do zrobienia w tym obszarze? Jak radzą sobie osoby niepełnosprawne, które chciałyby zaistnieć w kulturze jako jej twórcy? O tych i wielu innych kwestiach usłyszycie w nowej audycji prowadzonej przez Dominika Kubalskiego. To pierwszy w Polsce program radiowy, w którym poruszone zostaną zagadnienia związane z obecnością osób niepełnosprawnych w tej dziedzinie życia społecznego.

Kultura w sieci – jak niepełnosprawni odnajdują się w świecie kultury?

W audycjach nie zabraknie rozmów z ciekawymi gośćmi. Będą to przede wszystkim osoby, które w jakiś sposób związane są z przełamywaniem barier i tworzeniem rozwiązań, mających na celu ułatwienie dostępu do kultury osobom dotkniętym różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Gośćmi Dominika będą również aktywiści i przedstawiciele o organizacji i instytucji. Ich misją jest tworzenie nowych ścieżek rozwoju dla osób niepełnosprawnych w dziedzinie kultury. Wśród rozmówców gospodarza audycji nie zabraknie też znanych osób ze świata polskiego show-biznesu, którym leży na sercu wspieranie osób niepełnosprawnych w ich dążeniu do bycia aktywnymi uczestnikami życia kulturalnego. Niech zatem nie zdziwi Was obecność popularnego celebryty na antenie! Bo na szczęście wśród znanych i lubianych nie brakuje wspaniałych, pełnych empatii ludzi dobrej woli. Na mniejszą lub większą skalę wykorzystują one własną sławę, aby skutecznie wspierać osoby borykające się z codziennymi barierami.

osoby niepełnosprawne
fot. Toa Heftiba / Unsplash

Na antenie „Kultury w sieci” Dominik Kubalski będzie również rozmawiał z osobami niepełnosprawnymi. Wiele z nich każdego dnia boryka się z własnymi słabościami. Nierzadko napotyka też na swojej drodze bariery, które już dawno powinny przestać istnieć. Istnieje jednak również jaśniejsza strona zagadnienia różnorakiej obecności osób niepełnosprawnych w świecie kultury. Nie brakuje wśród nich zarówno samych artystów, jak i aktywistów. Jednym i drugim, z pomocą innych, udaje się odmienić na lepsze trudną sytuację grupy, do której sami należą. W programie nie zabraknie również i takich pozytywnych przykładów aktywności osób niepełnosprawnych w dziedzinie kultury. Audycje nabiorą tym bardziej wyjątkowej wartości, jeżeli że autor i gospodarz audycji sam jest osobą niepełnosprawną, od urodzenia cierpiącą na porażenie mózgowe. Stanowi więc żywy przykład na to, że nawet z chorobą, która dam mocno daje się we znaki, można z sukcesem realizować swoje projekty.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia