Budżet Obywatelski Mazowsza – trwa głosowanie

344

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

16 projektów z regionu warszawskiego wschodniego zakwalifikowało się do głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Tężnia solna w parku krajobrazowym w Rudce, budowa ogrodów terapeutycznych w Otwocku czy karczewski festiwal teatrów dla dzieci to tylko niektóre z nich. Każdy może wybrać najciekawszy projekt. Głosowanie trwa do 16 listopada br.

Pierwszy w historii regionu Budżet Obywatelski Mazowsza to aż 231 projektów. Ich łączna wartość to ponad 92 mln zł. Z subregionu warszawskiego wschodniego wpłynęło 30 propozycji. Ostatecznie ocenę formalną i merytoryczną przeszło 107 projektów. Aż 16 z nich pochodzi z subregionu warszawskiego wschodniego i 26 projektów z puli ogólnowojewódzkiej.

Głosując w budżecie obywatelskim mieszkańcy bezpośredniego decydują o tym, na co zostaną przeznaczone środki z budżetu Mazowsza. To indywidualny wkład Mazowszan w rozwój województwa podkreśla marszałek Adam Struzik i dodaje: – Budżet Obywatelski Mazowsza aktywizuje i integruje, a także daje nam swobodę w wyborze najważniejszych dla nas przedsięwzięć. Zachęcam do współdecydowania o tym, co będzie realizowane w regionie i głosowania w Budżecie Obywatelskim Mazowsza. Sprawmy, by wszystkim żyło się lepiej, a Mazowsze rozwijało się i piękniało.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

To, które projekty zostaną zrealizowane, zależy od mieszkańców Mazowsza. Głosowanie trwa do 16 listopada br. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. System nie pozwala zagłosować „na raty” dlatego ważne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem! W imieniu osoby niepełnoletniej głos oddaje opiekun prawny. Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej www.bom.mazovia.pl. Po dokonaniu wyboru, osoba głosująca zostanie poproszona o wpisanie imienia, nazwiska, miejsca zamieszkania oraz podanie numeru telefonu komórkowego, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny. Osoby nieposiadające telefonów lub komputerów będą mogły oddać głos w siedzibie urzędu i w jego delegaturach, po wcześniejszym umówieniu się. W związku z tym projekty, na które mieszkańcy oddadzą najwięcej głosów zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 r.

Co daje udział w głosowaniu?

Oddając swój głos, kształtujesz swoje najbliższe otoczenie, określasz potrzeby i wskazujesz, co dla Ciebie jest szczególnie ważne. Współdecydujesz na co zostaną przeznaczone środki w Twoim regionie. Przyczyniasz się tym samym do poprawienia funkcjonowania nie tylko Twojej dzielnicy, gminy czy miasta, ale i całego województwa. – Inicjatywy i pomysły zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, to nic innego jak potrzeby mieszkańców regionu. Aby je zrealizować, wystarczy oddać głos. W ten sposób wyrażamy także troskę o przyszłość naszego regionu – podkreśla wicemarszałek Wiesław Raboszuk. Informacje na temat zgłoszonych projektów znajdziesz na stronie internetowej bom.mazovia.pl.

Jak podkreśla Sara Michalska, zastępca dyrektora departamentu organizacji ds. organizacyjnych w urzędzie marszałkowskim województwa mazowieckiego, pierwsza edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza pokazała, jak zróżnicowane są potrzeby mieszkańców województwa i jak wiele ciekawych projektów przeszło do etapu głosowania. Każdy głos jest ważny! Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania autorów projektów w promocję swoich pomysłów. Są zdeterminowani i kreatywni. Trzymamy kciuki za każdy projekt. Głos oddajemy mieszkańcom województwa mazowieckiego – dodaje Sara Michalska. Samorząd województwa mazowieckiego na realizację inwestycji wybranych przez mieszkańców Mazowsza przeznaczył aż 25 mln zł.

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć na stronie internetowej:

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia