Planszówki dla całej rodziny – najciekawsze premiery października 2020

253

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Domowa izolacja wcale nie musi być nudna! Wiedzą o tym fani planszówek! Sprawdźcie, jakie ciekawe gry planszowe i karciane pojawiły się w zeszłym miesiącu na polskim rynku. Wśród najgorętszych premier nie zabrakło tytułów zarówno dla dzieci, jak i starszych graczy.

Gry planszowe – premiery października 2020

Na początek hit crowdfundingowego portalu Kickstarter. „Solar City” wydawnictwa IUVI Gamesto gra, która po wielu perypetiach nareszcie została wydana i pojawiła się w Polsce. Gracze przenoszą się do 2065 roku, do świata zniszczonego przez technokratyczne korporacje, głód i wojny. Ich zadaniem jest zbudowanie nowego, ekologicznego miasta przyszłości. Do dyspozycji mają najnowsze zdobycze XXI wieku: „czyste” technologie, rośliny i energię odnawialną. Zwycięża gracz, który zbierze najwięcej aktywów z tej inwestycji. Druga propozycja ucieszy fanów świata krasnoludów. Gra o jakże krasnoludzkiej nazwie „Dwergar” wydawnictwa Granna przenosi nas do miasta-kopalni. Jako przywódcy gildii krasnoludów gracze mają za zadanie zebrać odpowiednie ilości zasobów kopalnych (kamienie, żelazo, klejnoty, energia), niezbędnych rozwijania infrastruktury kopalni. Wygrywa gracz, który w ciągu dziesięciu rund zbierze najwięcej punktów zwycięstwa.

gry planszowe

Karcianki – premiery października 2020

Pierwsza karciana propozycja zadowoli wszystkich miłośników uniwersum DC. Tym razem jednak nie wcielą się oni w żadnego z protagonistów – wręcz przeciwnie! W grze „Wieczne zło” wydawnictwa Egmont stajemy się jednym z czarnych charakerów: Lexa Luthora, Harley Quinn, Sinestro czy Deathstroke’a. Stają oni do walki ze znanymi ze świata DC superbohaterami. W miarę nabierania umiejętności i siły gracze zdobywają coraz potężniejsze karty, za pomocą których staczają coraz  to trudniejsze walki. Grę „Wieczne zło” możemy połączyć z „Pojedynkiem Superbohaterów” – inną samodzielną grą karcianą z tej samej serii. Kolejna karcianka pt. „Dylemat wagonika” wydawnictwa Rebel przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom ironii i czarnego humoru, a także kreskówki pt. „Cyanide & Happiness”. Gracz w swojej rundzie wciela się w maszynistę mającego zadecydować, którym torem pojechać – zupełnie jak w słynnym „dylemacie zwrotnicy”. Zadaniem reszty graczy jest przekonanie go, aby wybrał ten drugi tor.

gry karciane

W październiku ukazały się też aż cztery kolejne części kultowej gry „Czarne historie”, również wydawnictwa Rebel. Ich nazwy to: „Uniwersytet”, „Superbohaterowie”, „Dziwny świat” i „13 część”. Tak, pojawiło się już trzynaście talii makabrycznych historii! Miłośnikom karcianek z pewnością nie trzeba przedstawiać tego tytułu. Jeżeli jeszcze nie mieliście do czynienia z „Czarnymi historiami”, koniecznie wybierzcie jedną z części i przekonajcie się, że ta z pozoru prosta gra wymaga sporej inteligencji i wyobraźni, jest też niesamowicie wciągająca! Na koniec dużo pogodniejsza propozycja z tego samego wydawnictwa,czyli prosta familijna gra „Opowiadanki”. Przebieg gry polega na odczytaniu fragmentów opowieści, wyborze zwierzęcia, a następnie zagłosowaniu, które z nich najbardziej pasuje do danej historii. Punkty zbiera gracz, którego zwierzę zbierze najwięcej głosów, a także ci, którzy trafnie zagłosowali na daną postać.

gry karciane

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia