Kwarantanna – izolacja czy rozwój?

376

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Pandemia koronawirusa przewróciła do góry nogami cały świat. Wiele osób wprost przyznaje, że nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Dla innych z kolei kwarantanna okazała się drogą do odnalezienia lepszej wersji siebie. Ile zatem w tym całym zamieszaniu dobra, a ile zła?

W przypadku przymusowej kwarantanny zdecydowanie najcięższy czas mają osoby zmagające się z depresją, stanami lękowymi czy innymi zaburzeniami psychicznymi. W czasie najbardziej restrykcyjnych obostrzeń psychiatrzy i psychoterapeuci mają pełne ręce pracy. Strach o zdrowie swoje i bliskich, perspektywa utraty zatrudnienia czy brak bezpośredniego kontaktu z drugim człowiekiem to tylko niektóre powody. Przez skutki pandemii z depresją mierzą się również ci, którzy wcześniej nie mieli z nią do czynienia.

Kwarantanna a spotkania z ludźmi

Pamiętajmy, że człowiek potrzebuje interakcji z innymi osobami, nawet jeśli oficjalnie deklaruje, że jest inaczej. Aktualnie technologia umożliwia nam kontaktowanie się ze sobą nawet w najbardziej odległych zakątkach świata. A co z tymi, z którymi mieszkamy pod jednym dachem? W gonitwie za pracą i pieniądzem z pewnością nierzadko zdarzało się, że nie mieliśmy dla nich czasu. Kwarantanna scaliła wiele więzi, jednocześnie pokazując nam to, co warto w sobie zmienić.

Kwarantanna – nowe pasje i zainteresowania

Czytanie książek, oglądanie zaległych filmów, porządki w domu – kwarantanna pozwala na nadrobienie wielu „zaległości”, na które wcześniej zwyczajnie nie mieliśmy czasu. To także moment, w którym możemy sprawdzić się w zupełnie nowych rolach. Większość z Was w zabieganej codzienności nie miało czasu, by poszukać w sobie nowych talentów. Tymczasem kwarantanna nagle otworzyła przed nami nowe możliwości. Nagle okazało się, że jesteśmy świetnymi kucharzami, krawcami, artystami lub rzemieślnikami tworzącymi ciekawe rękodzieła. W związku z kryzysem gospodarczym wynikającym z pandemii koronawirusa prawdziwy renesans przeżywają doradcy zawodowi. Wszystko to przez dynamicznie zmieniający się rynek pracy.

Kwarantanna – zadbać o siebie

Nie da się ukryć, że większość z nas nie dba o swoje zdrowie, chociażby jeśli chodzi o aktywność fizyczną, realizowanie badań profilaktycznych czy zdrową dietę. Dynamiczne rozprzestrzenianie się wirusa COVID-19 wylało na nas kubeł zimnej wody, zmuszając do refleksji, jak kruchą rzeczą jest nasze zdrowie. Pandemia koronawirusa zmusza nas do tego, byśmy nie tylko zadbali o ciało, ale i głowę. Dlatego warto skrupulatnie przestrzegać zasad sanitarnych i pamiętać o uzupełnianiu witamin.  Krótko mówiąc – żyć w zgodzie ze sobą i w trosce o innych.

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/2020/11/09/znane-zwiazki-wsrod-osob-niepelnosprawnych/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia