Serial Mr. Robot pochłonie Cię bez reszty.

387

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nastały trudne czasy ze względu na kolejny atak pandemii. W związku z tym chciałbym zaproponować wam jedną z najlepszych produkcji filmowych jakie powstały w ostatnich latach.

Mam tu na myśli wykreowany przez Sama Esmaila mroczny świat, który prezentuje serial Mr. Robot. Seria ma już cztery sezony, które powstały w latach 2015-2019.

Opowiada historię niezwykle uzdolnionego hakera, który zaczyna tracić kontrolę nad rzeczywistością. Główną rolę gra nagrodzony niedawno Oskarem Rami Malek.

Serial Mr. Robot pokazuję bardzo dobrze zależności pomiędzy światem finansjery a cyberprzestępczością i związanym z tym hakerstwem. 

Serial Mr. Robot – bohater i fabuła serialu

Główny bohater Elliot jest, niewyróżniającym się z tłumu i zamkniętym w sobie programistą. Jako specjalista od cyberbezpieczeństwa w dużej korporacji AllSafe jest w niej odpowiedzialny za jej poprawne funkcjonowanie. W pewnym momencie na jego drodze pojawia się  zagadkowy anarchista i haker czyli  tytułowy Mr. Robot. Nie wiadomo, kim jest ani skąd się wziął, ale przyświeca mu jeden cel, chce zniszczyć korporacyjną Amerykę. Jednak jest mu potrzebna do tego specjalistyczna wiedza Elliota. Od tej chwili rozpoczyna się niebezpieczna gra, w której stawką będzie nie tylko życie bohaterów, ale również przyszłość świata, który znamy.

Elliot Alderson to młody, aspołeczny haker, który jest nastawiony bardzo negatywnie do wielkich korporacji. Jego problemy emocjonalne znacznie utrudniają kontakty międzyludzkie. Najłatwiejszą drogę do „kontaktu” z innymi bohater odnajduje w hakowaniu ich komputerów. Przez swoje umiejętności, stanowisko specjalisty ds. bezpieczeństwa w firmie AllSafe oraz nastawienie do świata wzbudza zainteresowanie fsociety, która jest podziemna organizacją zrzeszającą crakcerów komputerowych.

Serial Mr. Robot – oryginalna tematyka

Poza tym serial Mr. Robot pokazuje również wiele wyrazistych i ciekawych postaci kobiecych.

Bardzo bogata i różnorodna ścieżka dźwiękowa idealnie ilustruję napięcia pomiędzy poszczególnymi bohaterami. W trakcie poznawania fabuły czeka nas wiele punktów zwrotnych i mocnych cliffhangerów. Czasami są tak mocne że potrafią wgnieść widza w fotel.

I dlatego właśnie ten serial chciałbym wam polecić . Jest on nieszablonowy, bardzo oryginalny i wyróżnia się na tle innych serialowych produkcji.

Nie unika trudnych i kontrowersyjnych tematów. Akcja jest wartka i bardzo wciągająca  aktorzy także drugoplanowi świetnie wypadają jako postaci charakterystyczne.

Mimo że historia jest bardzo mroczna to pojawiają się w niej też wątki niosące nadzieję na dobre zakończenie i lepsze jutro w świecie zdominowanym przez potężne technologie.

W pewnym sensie film ten jest komentarzem i krytyką otaczającego nas współcześnie świata. Są w nim elementy metafizyczno-filozoficzne, które sprawiają że na długo po zakończeniu seansu historia nadal siedzi nam w głowie i skłania do głębokich przemyśleń.

Serial Mr. Robot – strona techniczna i wyróżnienia

Warto zwrócić uwagę także na doskonały montaż i zdjęcia, które nadają tej serii własną tożsamość oraz duszę. Serial Mr. Robot to kino ambitne, ukazujące nam wizję świata nie tyle teraźniejszą, co niezwykle bliską, żeby nie powiedzieć apokaliptyczną.

Poszczególne odcinki, mimo tego że są realizowane przez różnych reżyserów to jako całość są bardzo spójne. Ciekawym zabiegiem twórców było również zaangażowanie do jednej z ważniejszych ról dawno nie widzianego aktora, który święcił triumfy w latach 90. Mam tu na myśli Christiana Slatera, który zresztą za swoja rolę drugoplanową otrzymał Złoty Glob. Sam serial również otrzymał tę prestiżową nagrodę w kategorii najlepszy serial dramatyczny w 2016 roku.

Reasumując to serial Mr. Robot może być ciekawą i wciągającą propozycją na coraz dłuższe jesienne wieczory. Mocne i nieszablonowe kino międzygatunkowe być może trafi w wasze gusty. Ja do tej pory, po finałowym czwartym sezonie, nie mogę wyjść z podziwu.

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/2020/10/28/kryzys-w-branzy-filmowej-i-jego-przyczyny/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia