Wsparcie dla firm podczas lockdownu.

0
1

Niewielu jest przedsiębiorców, którym pandemia koronawirusa nie dała się we znaki. Podpowiadamy, jakie wsparcie możemy zaoferować tym wszystkim podmiotom my, konsumenci i klienci, i to bez wychodzenia z domu.

Wsparcie dla firm – gastronomia i usługi

Domowa izolacja sprzyja rozwijaniu naszych umiejętności kulinarnych. Mamy więcej czasu na kucharzenie. To dobrze! Wspólne gotowanie i spożywanie posiłków znakomicie wspiera zacieśnianie więzi rodzinnych i przyjacielskich. Pamiętajmy jednak, że w tym samym czasie nasze ulubione restauracje walczą o przetrwanie. Część z nich czasowo zawiesiła działalność lub całkowicie się zamknęła. Z pewnością nikt z nas nie chce przekonać się, że po zdjęciu rządowych obostrzeń już nigdy nie będziemy mieli szansy odwiedzić miejsc, w których regularnie bywaliśmy. Przynajmniej raz w tygodniu zafundujmy sobie i swoim bliskim lunch, obiad lub kolację z dowozem do domu. Zamówienie dań z restauracji czy bistro może być ciekawą alternatywą dla pizzy lub innych tradycyjnych fast foodów, które zwykle zamawialiśmy z dostawą do domu. Niektóre puby i bary uruchomiły nawet sprzedaż na wynos gotowych drinków. To idealna opcja na weekend!

Wsparcie dla firm – instytucje kultury

Niektóre lokale gastronomiczne uruchomiły również sprzedaż voucherów na różne usługi i wydarzenia planowane po zakończeniu lockdownu. Jest to sposób, za pomocą którego szukają wsparcia również rozmaite instytucje kulturalne. Wiele słyszy się o kolejnych kinach studyjnych, teatrach i klubach które całkowicie kończą działalność. Nadzieją dla tych placówek, które zamykają swoje podwoje z powodu rządowych obostrzeń, są między innymi vouchery. Jak działają? Stanowią pewna obietnicę ze strony danej instytycji kultury, że będziemy mogli skorzysać z jej oferty w przyszłości. Możemy na przykład za niewielką opłatą otrzymać wejściówkę na wybrany koncert, spektakl czy imprezę taneczną, które odbędą się, kiedy tylko sytuacja pandemiczna będzie nieco lepsza i pojawi się możliwość powrotu do odgrywania spektakli czy koncertów na miejscu. Vouchery oferowane są również przez galerie sztuki i działają na takiej samej zasadzie.

wsparcie
fot. Christin Hume / Unsplash

Dzięki voucherom możemy wesprzeć również lubiane przez nas lokale usługowe, począwszy od fryzjerów poprzez kosmetyczki, a kończąc na ulubionych salonach odnowy biologicznej. Te przedsiębiorstwa również nierzadko przeżywają kryzys. W domowej izolacji sami staramy się zadbać o urodę, minimalizując wyjścia do specjalistycznych salonów. Na koniec wróćmy jeszcze do licznych instytucji kultury, a także artystów. Wszyscy oni z dnia na dzień znaleźli się w dramatycznej sytuacji. W dobie internetu teatry, kina, galerie sztuki, a także sale koncertowe i sami artyści organizują seanse filmowe, koncerty, wystawy i spektakle online. Często możemy uczestniczyć w tych wydarzeniach w czasie rzeczywistym. Warto rozejrzeć się za możliwością kupienia wirtualnego biletu wstępu na występ ulubionego zespołu czy grupy teatralnej. Można też wykupić dostęp do filmów z repertuaru kin studyjnych. Takie rozwiązania dostarczają nam wielu przyjemności, ale też stanowią cenne wsparcie dla wielu twórców kultury.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż