Wsparcie dla firm podczas lockdownu.

161

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Niewielu jest przedsiębiorców, którym pandemia koronawirusa nie dała się we znaki. Podpowiadamy, jakie wsparcie możemy zaoferować tym wszystkim podmiotom my, konsumenci i klienci, i to bez wychodzenia z domu.

Wsparcie dla firm – gastronomia i usługi

Domowa izolacja sprzyja rozwijaniu naszych umiejętności kulinarnych. Mamy więcej czasu na kucharzenie. To dobrze! Wspólne gotowanie i spożywanie posiłków znakomicie wspiera zacieśnianie więzi rodzinnych i przyjacielskich. Pamiętajmy jednak, że w tym samym czasie nasze ulubione restauracje walczą o przetrwanie. Część z nich czasowo zawiesiła działalność lub całkowicie się zamknęła. Z pewnością nikt z nas nie chce przekonać się, że po zdjęciu rządowych obostrzeń już nigdy nie będziemy mieli szansy odwiedzić miejsc, w których regularnie bywaliśmy. Przynajmniej raz w tygodniu zafundujmy sobie i swoim bliskim lunch, obiad lub kolację z dowozem do domu. Zamówienie dań z restauracji czy bistro może być ciekawą alternatywą dla pizzy lub innych tradycyjnych fast foodów, które zwykle zamawialiśmy z dostawą do domu. Niektóre puby i bary uruchomiły nawet sprzedaż na wynos gotowych drinków. To idealna opcja na weekend!

Wsparcie dla firm – instytucje kultury

Niektóre lokale gastronomiczne uruchomiły również sprzedaż voucherów na różne usługi i wydarzenia planowane po zakończeniu lockdownu. Jest to sposób, za pomocą którego szukają wsparcia również rozmaite instytucje kulturalne. Wiele słyszy się o kolejnych kinach studyjnych, teatrach i klubach które całkowicie kończą działalność. Nadzieją dla tych placówek, które zamykają swoje podwoje z powodu rządowych obostrzeń, są między innymi vouchery. Jak działają? Stanowią pewna obietnicę ze strony danej instytycji kultury, że będziemy mogli skorzysać z jej oferty w przyszłości. Możemy na przykład za niewielką opłatą otrzymać wejściówkę na wybrany koncert, spektakl czy imprezę taneczną, które odbędą się, kiedy tylko sytuacja pandemiczna będzie nieco lepsza i pojawi się możliwość powrotu do odgrywania spektakli czy koncertów na miejscu. Vouchery oferowane są również przez galerie sztuki i działają na takiej samej zasadzie.

wsparcie
fot. Christin Hume / Unsplash

Dzięki voucherom możemy wesprzeć również lubiane przez nas lokale usługowe, począwszy od fryzjerów poprzez kosmetyczki, a kończąc na ulubionych salonach odnowy biologicznej. Te przedsiębiorstwa również nierzadko przeżywają kryzys. W domowej izolacji sami staramy się zadbać o urodę, minimalizując wyjścia do specjalistycznych salonów. Na koniec wróćmy jeszcze do licznych instytucji kultury, a także artystów. Wszyscy oni z dnia na dzień znaleźli się w dramatycznej sytuacji. W dobie internetu teatry, kina, galerie sztuki, a także sale koncertowe i sami artyści organizują seanse filmowe, koncerty, wystawy i spektakle online. Często możemy uczestniczyć w tych wydarzeniach w czasie rzeczywistym. Warto rozejrzeć się za możliwością kupienia wirtualnego biletu wstępu na występ ulubionego zespołu czy grupy teatralnej. Można też wykupić dostęp do filmów z repertuaru kin studyjnych. Takie rozwiązania dostarczają nam wielu przyjemności, ale też stanowią cenne wsparcie dla wielu twórców kultury.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia