Najciekawsze premiery książek – grudzień 2020

291

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czas zakupów prezentów ruszył już pełną parą. Książka to zawsze dobre rozwiązanie! Wystarczy zawczasu wybadać gust osoby obdarowywanej i poszperać wśród nowo wydanych tytułów. Oto najciekawsze naszym zdaniem książki, które będą miały swoje premiery w grudniu. Z pewnością ucieszą fanów różnych gatunków literatury!

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Książki – najciekawsze premiery grudnia

Kiedy ostatnio przeczytaliście jakiś wiersz? Nasze zestawienie zaczniemy nietypowo. Nie od fabuły, lecz właśnie od poezji. Jest to jednak poezja z najwyższej półki. 17 grudnia swoją premierę będzie miał zbiór „Agnieszka Osiecka – wiersze prawie wszystkie”. Dwa tomy wierszy to pozycja absolutnie obowiązkowa dla każdego miłośnika stylu tej poetki i poezji w ogóle. W tomach znajdują się wiersze liryczne, satyryczne i dramatyczne pełne charakterystycznego dla Osieckiej humoru, a także gier słownych, które tak bardzo lubiła autorka. Wiersze poświęcone są tematyce politycznej oraz życiu osobistemu i rodzinnemu poetki. Czytelnik ma szansę obcować z tekstami, które ukazywały się w niewielkich tomikach wydanych w latach 60., 70. i 80., a także poznać wiersze, które jak dopotąd nie zostały opublikowane. Odkryli je pracownicy Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej podczas katalogowania archiwum autorki. W tomach nie zabrakło również tekstów piosenek, których mistrzynią była Osiecka.

książki

Z kolei już 4 grudnia swoją premierę będzie miało wydawnictwo z zupełnie innego działu literatury, bo tym razem opowiemy o antologii. „30 lat polskiej sceny techno” autorstwa Łukasza Krajewskiego, Radosława Tereszczuka i Artura Wojtczaka to pierwsza w Polsce antologia sceny techno i muzyki elektronicznej. Po tę książkę powinny sięgnąć nie tylko fani klubowych brzmień, ale również osoby zainteresowanie zjawiskami kulturowymi związanymi z muzyką. Skala, z jaką od lat 90. rozwijał się w naszym kraju clubbing, z pewnością należy do ważnych aspektów kształtowania się kultury młodzieżowej w Polsce okresu transformacji. W niewesołej rzeczywistości zjawisko nabierało tym większego znaczenia, że w klubach realizowały się wartości ruchu rave, czyli PLUR: Peace, Love, Unity, Respect (Pokój, Miłość, Jedność, Szacunek) – tak ważne dla młodych ludzi. W powstaniu antologii uczestniczyli DJ-e, producenci i fani muzyki klubowej.

Książki – premiery w grudniu 2020

Spośród grudniowych premier warto wspomnieć też o ciekawej pozycji dla młodzieży. „Historia starego mieszkania” Aleksandry Litwiny to swoista podróż po Rosji XX wieku, którą zaczynamy od 1902 roku. Fabuła powieści zbudowana jest wokół moskiewskiego mieszkania – świadka następujących po sobie pokoleń przeżywających całe spektrum doświadczeń. W historiach ludzi odbija się historia kraju. Kolejną propozycja jest poradnik „Magia szacunku do siebie” hinduskiego guru Osho. Książka pomaga wrócić do momentu zatracenia swojego „ja” na rzecz fałszywego ego. Na koniec książka, która zainteresuje każdego miłośnika architektury. „Archiprzewodnik po Europie” Roberta Koniecznego to kolejna lektura fundująca czytelnikowi fascynującą podróż bez wychodzenia z domu. Tym razem autor zabiera nas na wielką wycieczkę po najodważniejszych projektach architektonicznych, jakie powstały na naszym kontynencie w ciągu ostatnich kilku dekad.

książki

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia