Święta w czasie pandemii – jak sprawić, aby były magiczne?

204

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

święta
fot. Jonathan Borba / Unsplash

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia z pewnością dla wielu z nas będą trudne. Z powodu pandemii koronawirusa prawdopodobnie nie będą wyglądać tak, jak co roku. Mamy jednak kilka sposobów na to, aby naprawdę stworzyć ciepłą, radosną i rodzinną atmosferę. Wystarczy odrobina kreatywności, a kto wie, może nowe pomysły na celebrację tegorocznych świąt na stałe wejdą do kanonu naszej prywatnej bożonarodzeniowej tradycji?

Zdalne święta – jak stworzyć wyjątkową atmosferę?

Oto kilka sposobów na uczynienie tych świąt wyjątkowymi w jak najbardziej pozytywnym sensie. Nawet jeżeli z powodu pandemii będziemy musieli świętować z dala od bliskich. Po pierwsze, skupcie się na tradycjach, które są dla Was najważniejsze. Pomyślcie, co według Was w największym stopniu tworzy atmosferę świąt. Z pewnością każdy z nas każdego roku pielęgnuje pewne aspekty Wigilii i Bożego Narodzenia, które stanową esencję tych wyjątkowych dni. Nawet jeżeli w tym roku nie uda się Wam zorganizować wszystkiego tak, jak w każde poprzednie święta, zawsze możecie na przykład pięknie udekorować swoje mieszkanie, jeżeli ozdoby są dla Was istotnym elementem celebracji świąt. Innym aspektem są wigilijne i bożonarodzeniowe potrawy. Uczyńcie te święta wyjątkowymi, przyrządzając te, które lubicie najbardziej! A może wspomożecie ulubioną restaurację, zamawiając specjalne dania na świąteczny stół?

święta
fot. Rodion Kutsaev / Unsplash

Po drugie, zróbcie wcześniejsze prezentowe zakupy i wyślijcie upominki z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem. To już ostatni dzwonek, aby zamówić coś przez internet, dlatego warto się pospieszyć. Firmy kurierskie i poczta będą w tym czasie mocno przeciążone, muszą zatem mieć czas, aby dostarczyć paczkę w przed świętami. Po trzecie, stwórzcie wspomnienia, do których będziecie wracać z przyjemnością. Co prawda po wielu miesiącach wspólnej izolacji możecie mieć trochę siebie dosyć, ale pomyślcie o miłych sposobach na przygotowanie się do świąt. Co powiecie na kalendarz adwentowy, w którym zamiast upominków, znajdą się jakieś wspólne aktywności? To nie musi być nic pracochłonnego ani czasochłonnego. Wspólne wypicie gorącej czekolady w mikołajowych czapkach, a może rodzinny seans filmowy z Waszymi ulubionymi świątecznymi filmami? Jest naprawdę całe mnóstwo pomysłów na to, aby miło spędzić ten świąteczny czas!

Jak bezpiecznie celebrować tegoroczne święta?

Pamiętajcie, że w tym wyjątkowym roku, również podczas świąt, najlepszym sposobem na okazanie  najbliższym troski i miłości jest nieorganizowanie większych spotkań. Nasza rada: nauczcie się obsługi Zooma lub innej aplikacji do tworzenia wideokonferencji. Innym rozwiązaniem jest… krótkie spotkanie na zewnątrz! Po prostu wybierzcie się do swoich bliskich, zamieńcie z nimi kilka ciepłych słów na żywo i wymieńcie się prezentami, oczywiście z zachowaniem wszystkich środków ostrożności. Wybierzcie okolice południa, kiedy będzie najcieplej, aby to niedługie spotkanie przebiegło dla wszystkich jak najbardziej komfortowo. Jeżeli pogoda dopisze, dobrym pomysłem będzie też spacer w gronie najbliższych. Pandemia uświadomiła nam, jak ważne w naszym życiu są bliskie osoby. Wyślijcie im kartkę, podrzućcie drobny prezent pod drzwi. Wzajemne wsparcie w tej trudne sytuacji być może sprawi, że to właśnie te święta najmilej zapiszą się w naszej pamięci.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia