Komiks pod choinkę – najciekawsze premiery grudnia

0
0
komiks
fot. Lena Rose / Unsplash

Grudzień okazał się bardzo ciekawy, jeżeli chodzi o premiery komiksów. W naszym zestawieniu znajdziecie wydawnictwa autorstwa kultowych światowych reżyserów i rysowników. W końcu święta to świetna okazja, aby sprezentować bliskim naprawdę wyjątkowy komiks!

Komiksy – premiery w grudniu 2020

Czy macie wśród bliskich fanów serii ? Wobec tego z pewnością ucieszy ich trzecia część serii szalonych i zabawnych przygód ze świata Troy. W tym miesiącu ukazał się zbiorczy album pt. „Trolle z Troy. Tom 3” autorstwa Christophe’a Arlestona. Wydanie zawiera oryginalne tomy: „Uwięzieni w Darshanie”, „Rozwścieczeni w Darshanie”, „Trollimpiada” i „Trolle w szkole”. Charakterystyczna kreska w połączeniu z fenomenalnym humorem i wartką akcją to pozycja obowiązkowa nie tylko dla wiernych fanów twórczości Arlestona. Drugą, już poważniejszą, i być może jeszcze bardziej kultową propozycją, jest „Hellblazer”. Tym razem mamy więc nie lada gratkę dla miłośników serii „Vertigo” i uniwersum DC. Jest to kolejny tom opowieści o Johnie Constantinie. Autorem scenariusza jest uwielbiany przez miłośników komiksów Warren Ellis. Przygody Constantina, osadzone we wspaniałych przestrzeniach Londynu, zobrazowali znani rysownicy: John Higgins, Timothy Bradstreet i Marcelo Frusin.

komiks

Komiks w prezencie na święta

Mamy też garść poleceń, jeżeli wśród bliskich macie fanów komiksów z uniwersum Marvela. Pierwsza z nich to „Superman. Amerykański Obcy”, którego scenariusz stworzył Max Landis. Album zawiera siedem historii opisujących najważniejsze sytuacje z życia Clarka Kenta, który – oprócz mierzenia się z potężnymi zagrożeniami nie z tego świata – musi również stawić czoła własnej odmienności w świecie ludzi. Autorami świetnych rysunków jest siedmiu znanych grafików, wśród których znalazł się m.in. słynny Jock. Z kolei fanów Człowieka-Pająka z pewnością ucieszy kolejne wydanie jego przygód. Tym razem, z pomocą Doktora Strange’a, Spiderman będzie musiał stawić czoło żądnemu zemsty przywódcy niebezpiecznej organizacji Zodiak. Autorami scenariusza tomu pt. „Amazing Spider-Man. Czerwony alarm. Globalna sieć. Tom 9” są Dan Slott i Christos Gage, a do stworzenia rysunków zaangażowano Cory’ego Smitha, Stuarta Immonena i Mike’a Hawthorne’a.

komiks

Pozostajemy w świecie Marvela, bo oto w grudniu pojawiły się dwa kolejne ekscytujące wydawnictwa. Pierwszym z nich jest „Kapitan Ameryka. Człowiek, który kupił Amerykę. Tom 4” opowiadający historię Zimowego Żołnierza. Fabuła tego komiksu dzieje się po śmierci Kapitana Ameryki, kiedy Bucky Barnes postanawia pomścić swojego przyjaciela. Scenariusz do tego mrocznego thrillera szpiegowskiego napisał Ed Brubaker – bardzo znany scenarzysta i laureat prestiżowej Nagrody Eisnera. Z kolei rysunki stworzyli Steve Epting, Butch Guice i Roberto de la Torre. Naszą ostatnią propozycją jest komiks pt. „Strażnicy Galaktyki. Jeźdźcy na niebie. Tom 2”. Fani serii „Marvel NOW! 2.0” doskonale wiedzą, że nieustraszeni Strażnicy Galaktyki miewają równie emocjonujące przygody, co główni superbohaterowie uniwersum. Komiks wyreżyserował Gerry Duggan, natomiast autorami wspaniałych rysunków są Roland Boschi, Mike Hawthorne, Frazer Irving, Terry Pallot, Rod Reis, Chris Samnee i Greg Smallwood.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż