Sposoby na udaną domówkę

247

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Sposoby na udaną domówkę

Sylwester za pasem, w tym roku tak inny niż pozostałe. Poprzez obostrzenia związane z pandemią koronawirusa Nowy Rok musimy witać wyłącznie w gronie najbliższych. O ile wyjścia do klubów będą zabronione, o tyle organizacji imprezy w kameralnym gronie nikt nie może nam zabronić! Dlatego poznaj sprawdzone sposoby na udaną domówkę.

Sposoby na udaną domówkę – plan

Zanim zaprosisz gości na swoją imprezę należy wszystko solidnie zaplanować. Po pierwsze – dobór towarzystwa. Twoja paczka powinna być przede wszystkim zgrana. Dobieraj ludzi tak, by na imprezie nie pojawiły się ewentualne zgrzyty, które automatycznie burzą cały klimat zabawy. Co nie oznacza, że na imprezie nie mogą pojawiać się nowe osoby – wprost przeciwnie, nowe twarze to nowe pomysły, rozmowy, przyjaźnie. Warto np. utworzyć wydarzenie w mediach społecznościowych. Zamieścić w nim najważniejsze informacje o dacie, miejscu oraz okazji do wspólnego świętowania. Jeśli jesteś w bliskich stosunkach ze swoimi gośćmi, to możecie też dogadać się w kwestii doboru muzyki czy jedzenia.

Sposoby na udaną domówkę – temat

Imprezy tematyczne cieszą się ogromną popularnością. Nic dziwnego – konkretna konwencja doskonale utrzymuje klimat zabawy. Lata 60., 70., 80.? Proszę bardzo! Wiele można zdziałać przy pomocy rodziców i dziadków, którzy na pewno posiadają stylowe dodatki czy ubrania nawiązujące do tamtych dekad. Zapraszając gości na domówkę należy zadbać o to, by się nie nudzili. Dlatego warto mieć przygotowanych kilka „opcji awaryjnych”. Filmy, quizy, od lat niezastąpione są też gry planszowe. Przykładowo, gra Monopoly w żaden sposób nie jest dziecinadą, a po kilkugodzinnej, rozkręconej imprezie wzbudza ogromne emocje pomiędzy graczami.

Sposoby na udaną domówkę – catering

Twoi goście nie mogą być głodni. Z napojami wyskokowymi najlepiej komponują się posiłki wysokokaloryczne. Dzięki temu unikniesz przykrych konsekwencji spożywania większej ilości alkoholu. Posiłki warto przygotować na ciepło i zimno. Daniem głównym może być spaghetti lub risotto. Oprócz tego na domówce doskonale sprawdzają się: sałatki, kanapeczki, domowe ciasteczka czy kurczak podany na wszelkie sposoby. A co z alkoholem? Okazuje się, że tu najbezpieczniejszą opcją jest piwo, które nie tylko posiada właściwości smakowe, ale i zdrowotne. Nie każdy jest jednak smakoszem tego trunku. Pozostaje więc opcja drinków, bądź wina. W kwestii doboru alkoholu też warto zapytać o gusta zaproszonych gości.

Sposoby na udaną domówkę – muzyka

Kto nie tańczy na domówce, gdy impreza na dobre się rozkręci? W takich okolicznościach o żadnym obciachu nie ma mowy! Dlatego od lat do wyczynów na parkiecie najlepiej sprawdzają się stare, sprawdzone hity. A jeśli dodatkowo podkręcą tematykę Twojej imprezy – tym lepiej! Oczywiście niezależnie od metrażu Twojego wnętrza nie zapomnij wygospodarować miejsce na szaleństwa na parkiecie. 

Sposoby na udaną domówkę – bezpieczeństwo

Mieszkasz w bloku, a Twoja impreza przeciąga się do ciszy nocnej? Możesz powiadomić sąsiadów, że tej nocy wyjątkowo może być u Ciebie trochę głośniej. Jeśli nie organizujesz zabawy co tydzień, z pewnością będą wyrozumiali, a Twoją informacje odbiorą jako przejaw szacunku. Sposoby na udaną domówkę to także załatwianie sytuacji spornych – np. palenia papierosów w mieszkaniu. Jeśli nie posiadasz balkonu, warto wygospodarować miejsce służące jako palarnia – np. przy oknie w kuchni. 

Czytaj także: https://bezpiecznapodroz.org/2020/12/28/postanowienia-noworoczne-tradycyjne-i-nietypowe/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia