Książki – najciekawsze premiery stycznia

220

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Nowy rok i nowe książki! Oto zbiór najciekawszych wydawnictw najróżniejszych gatunków, które mają swoje premiery w styczniu 2021 roku. Zdecydowanie jest z czego wybierać!

Książki: premiery w styczniu 2021

„Ciekawe czasy” to tytuł, który od razu przykuł naszą uwagę. Błyskotliwa, pełna ciętego humoru i ironii książka autorstwa debiutantki Naoise Dolan zdobyła uznanie samej Zadie Smith. Osadzona w czasach późnego kapitalizmu, stanowi trafną diagnozę naszych – jakże ciekawych – czasów. Jednocześnie z niezwykłym wyczuciem opowiada miłosną historię trojga ludzi, którzy muszą się odnaleźć w tej słodko-gorzkiej rzeczywistości. Autorka książki w niezwykły sposób przenika do serc i umysłów głównych bohaterów – i nas samych. Drugą propozycją jest książka uznanej pisarki Kristin Hannah pt. „Firefly Lane”, którą New York Times okrzyknął bestsellerem. Powieść doczekała się też bardzo popularnej ekranizacji w postaci serialu na Netfliksie. Historia opowiada o niezwykłej przyjaźni, która zaczęła się w latach 70. ubiegłego wieku. Dwie dziewczynki, które różniło wszystko, zostały wiernymi przyjaciółkami na trzy kolejne dekady. Wystarczyło jednak jedno wydarzenie, aby wystawić tę przyjaźń na ostateczną próbę.

książki

Nasza kolejna propozycja przenosi czytelników do samego centrum Warszawy w upalne lato 2017 roku. Punktem wyjścia powieści Moniki Sjöholm pt. „Stacje serc” jest spotkanie dwojga młodych ludzi. Róża i Mateusz są dziećmi swoich czasów: wyobcowani, nieco zagubieni, mający problemy z wyrażaniem własnych uczuć. Poprzez spotkania w metrze linii M2, spacery po Warszawie i na pozór zwyczajne rozmowy dwoje ludzi stopniowo poznają się nawzajem. Czy są gotowi na poznanie prawdy o sobie? Fanów thrillerów psychologicznych z pewnością zachwyci „Odruch”, debiut Ashley Audrain. Opisując przejmującą historię młodej matki, pisarka w mistrzowski i precyzyjny sposób wydobywa na światło dzienne te aspekty macierzyństwa, o jakich wolimy nie myśleć. A także jak przemożny wpływ może mieć na nas nasza przeszłość. W porażający sposób konfrontuje stereotypy na temat macierzyństwa z wielowymiarowością tego stanu.

Premiery książek: reportaż, psychologia i filozofia

Na koniec trzy nowe tytuły z nieco innych rejonów literatury. Pierwszym z nich jest „Dlaczego nikt nie widzi, że umieram. Historie ofiar przemocy psychicznej” Renaty Klim. Książka stanowi ona zbiór reportaży opowiadających o toksycznych relacjach między ludźmi, o tym, jak łatwo jest w nie wejść, a także o tym, jak trudno jest się z nich wyplątać. Przedostatnia premiera to propozycja dla fanów dystopijnego science fiction. „Przedsionek piekła” Tomasza Kaczmarka przenosi nas do alternatywnego XIX wieku. W Stanach Zjednoczonych istnieje mroczne technopolis napędzane tajemniczą elektrownią. Trójka początkowo obcych sobie bohaterów – wykolejeńców i skazańców – wplątuje się w wir wydarzeń, które połączą ich losy. Na koniec pozycja obowiązkowa dla fanów Michela Houellebecqa. „Poszerzenie pola walki” to książka, która po raz kolejny obnaża cechy współczesnych ludzi. Poznajemy historię dobrze zarabiającego, ale niespełnionego, znudzonego informatyka, który postanawia… zabić. Czy znajdziemy tej postaci to, co tkwi w nas samych?

książki

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia