Ekstremalna Angelika – historia Angeliki Chrapkiewicz-Gądek

248

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Angelika Chrapkiewicz-Gądek
Angelika Chrapkiewicz-Gądek / fot. angisteps.pl

Miłośnikom sportów ekstremalnych tej kobiety nie trzeba przedstawiać. Pomimo swojej choroby, poruszajaca się na wózku inwalidzkim Angelika Chrapkiewicz-Gądek realizuje swoje życiowe cele i inspiruje do tego innych.

Angelika Chrapkiewicz-Gądek – kobieta bez barier

Patrząc na tę filigranową blondynkę, mało kto by uwierzył, że Angelika Chrapkiewicz-Gądek w 2016 r. zdobyła Rysy (2499 m n.p.m.). Rok później 2017 r. wspięła się na położonego również w Tatrach Mnicha (2068 m n.p.m.). Natomiast w 2018 r. do swojej listy dopisała najwyższy szczyt Tatr, Gerlach (2655 m n.p.m.). Wszystkie te szczyty zdobyła jako pierwsza osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim. Jeszcze bardziej zadziwiające jest jej afrykańskie dokonanie. Podczas wyprawy do Afryki w 2008 r. podjęła próbę zdobycia Kilimandżaro, najwyższej góry tego kontynentu. Rozsądek wziął jednak wówczas górę i, mierząc siły na zamiary, Angelika dotarła „tylko” na wysokość 5200 m n.p.m. To wciąż imponujące osiągnięcie, zważywszy na fakt, że ta niezwykła kobieta od wczesnego dzieciństwa cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

Oprócz pasji do zdobywania górskich szczytów Angelika kocha również eksplorację podwodnych głębin. W 2001 roku jako pierwsza osoba poruszająca się na wózku zdobyła licencję nurka. Jest związana ze stowarzyszeniem „Nautica”, które organizuje kursy nurkowania dla osób z niepełnosprawnościami. Natura obdarzyła Angelikę również nietuzinkową urodą. Dzięki niej trafiła do finału I Wyborów Miss Polski na wózku! Kobieta idealna? Na ten temat powinny raczej wypowiedzieć się jej najbliżsi. My jesteśmy pewni, że dla wielu osób Angelika może być znakomitym wzorem do naśladowania. I to nie tylko dla tych niepełnosprawnych, lecz wszystkich, którym brakuje pewności siebie i motywacji do tego, aby realizować swoje pasje. Angelika Chrapkiewicz-Gądek to świetny przykład dla wszystkich tych, którzy nie wiedzą, jak obudzić w sobie własny potencjał. A że drzemie on w każdym z nas, o tym chyba nie musimy nikogo przekonywać!

Angelika Chrapkiewicz-Gądek
Angelika Chrapkiewicz-Gądek / fot. angisteps.pl

Angelika Chrapkiewicz-Gądek – przedsiębiorczymi i mówczyni motywacyjna

Dziś Angelika pomaga ludziom zburzyć ich wewnętrzne bariery. Jak? Od kilku lat jej główną działalnością jest motywowanie innych do tego, aby nie rezygnować z realizacji własnych pasji i podążać według swojego wewnętrznego kompasu. Zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym. Nie zawsze jest to proste zadanie. Świadomymi tych trudności są nie tylko osoby z niepełnosprawnościami. Wewnętrzne blokady podyktowane nieśmiałością, brakiem pewności siebie lub zbyt wielką wagą przywiązywaną do opinii otoczenia to problemy bardzo wielu osób. W 2017 roku Angelika Chrapkiewicz-Gądek wydała książkę pt. „Zdobądź swój szczyt” – pasjonującą opowieść o pokonywaniu wewnętrznych barier oraz o determinacji w dążeniu do realizacji ambitnych celów. To również poradnik, w jaki sposób każdy z nas może pójść w ślady Angeliki i osiągnąć własne, osobiste szczyty.

Angelika Chrapkiewicz-Gądek
Angelika Chrapkiewicz-Gądek / fot. angisteps.pl

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia