Filmy: najciekawsze premiery stycznia 2021

219

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

filmy
fot. Mollie Sivaram / Unsplash

Kolejny miesiąc i kolejne premiery! W styczniu serwisy streamingowe mają nam całkiem sporo do zaoferowania. Oto najciekawsze naszym zdaniem filmy, które mają swoją premierę w tym miesiącu.

Filmy akcji i fantasy

Nasze zestawienie otwiera film pt. „Doktor Sen”. To świetnie zapowiadająca się adaptacja powieści Stephena Kinga, będąca zarazem kontynuacją kultowego „Lśnienia”. Film opowiada historię dorosłego Danny’ego Torrance’a, obdarzonego niezwykłymi zdolnościami syna obłąkanego Jacka i jego żony Wendy. Po wielu latach od dramatycznych wydarzeń w hotelu w Overlook wciąż zmaga się z dawną traumą. Delikatną równowagę w jego życiu burzy pewna nastolatka obdarzona podobnymi zdolnościami. Film obejrzycie na HBO GO. Drugą ciekawą propozycję obejrzymy w serwisie Amazon Prime Video. Film pt. „Killerman” z Liamem Hemsworthem w roli głównej opowiada o dwójce przyjaciół zajmujących się praniem brudnych pieniędzy. Dobrze zapowiadająca się umowa zawarta z handlarzami narkotyków pociągnie za sobą fatalne skutki. Cały plan zaczyna się rozjeżdżać, jeden z przyjaciół traci pamięć. W dodatku na karku siedzą im ścigający ich niebezpieczni przestępcy i skorumpowani gliniarze.

filmy
fot. Glenn Carstens / Unsplash

Również na HBO GO obejrzymy inny trzymający w napięciu kryminał. Osadzony na Nowej Zelandii film „Dzikus” opowiada o życiu Danny’ego, przywódcy gangu ulicznego na przestrzeni 30 lat. Fabuła opiera się o trzy najważniejsze momenty z życia głównego bohatera. Koleje losu doprowadzają go do decydującego momentu, w którym będzie musiał dokonać wyboru między jedną a drugą rodziną. Jest rozdarty, bowiem członków swojego gangu traktuje jak braci. Film jest o tyle ciekawy że inspiracją były dla niego prawdziwe nowozelandzkie gangi. Kolejny film to propozycja dla całej rodziny. „Zabijam gigantów” opowiada historię osobliwej 11-letniej Barbary. Dziewczynka jest przekonana, że tylko ona może uratować miasto przed nadciągającymi olbrzymami. Z tego powodu nawet do szkoły nosi ze sobą norski młot wojenny. Przełomem okaże się pojawienie się w klasie nowej koleżanki i przyjaźń, jaka połączy dwie dziewczynki.

Filmy obyczajowe i komedie

Inną wartą uwagi produkcją, jaka pojawi się na Netfliksie, będzie dramat obyczajowy pt. „Cząstki kobiety”. Jest to przejmująca historia młodej kobiety, która postanawia urodzić w domu. Niestety, komplikacje podczas porodu prowadzą do śmierci dziecka. Główna bohaterka, pogrążona w głębokiej rozpaczy, odsuwa się od partnera i rodziny, mierząc się z własnym bólem. Z kolei wiele pozytywnych emocji niesie ze sobą film „Babyteeth”. Milla, ciężko chora nastolatka, zakochuje się w drobnym handlarzu narkotyków. Jej rodzina jest mocno zaniepokojona tym faktem, jednak dziewczyna zyskuje mnóstwo odwagi i energii do życia. Film obejrzycie w serwisie Cineman. Ostatnią naszą propozycją jest błyskotliwa komedia „Strefa komfortu”, którą obejrzycie w tym samym serwisie. Opowiada ona o upartym nowojorskim profesorze. Sytuacja bohatera komplikuje się, kiedy próbuje on udowodnić swoje racje w prowadzonym przeciwko niemu uczelnianym śledztwie. Życia głównego bohatera nie ułatwia również jego nietuzinkowa rodzina.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia