KITT z „Nieustraszonego” idzie pod młotek

270

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Czy wśród naszych Czytelników są fani serialu „Nieustraszony” z Davidem Hesselhoffem oraz supernowoczesnym autem KITT w rolach głównych? Jeżeli tak, to być może zainteresuje Was kupno Waszej własnej wersji tego auta. Aktor wystawił ją niedawno do wylicytowania na aukcji.

KITT wystawiony na aukcję przez Davida Hasselhoffa

Auto, które od lat jest w posiadaniu Davida Hasselhoffa, to niemal wierna kopia serialowego KITT-a – futurystycznego supersamochodu wyposażonego w komputer pokładowy i sztuczną inteligencję. Auto zbudowano w latach 80. ubiegłego stulecia specjalnie na prywatny użytek aktora. Poddany tuningowi Pontiac Firebird Trans Am jest łudząco podobny do samochodu używanego przez Michaela Knighta, głównego bohatera granego przez Hasselhoffa. Nie jest to jednak dokładnie to sam auto, którego używano na planie serialu. Niestety, wiadomo też, że licytowana wersja nie mówi. Niemniej, jak zapewnia dom aukcyjny Diligent Auctions, lśniący, czarny KITT jest w pełni sprawnym samochodem z deską rozdzielczą pełną kolorowych przycisków i światełek, którą z pewnością rozpoznają wierni fani „Nieustraszonego”. Aktualna przebitka wynosi około 500 000 dolarów. To znacznie więcej niż estymowany przez dom aukcyjny przedział między 175 a 300 000 dolarów.

K.I.T.T.
Oryginalny samochód KITT na planie serialu „Nieustraszony”

Dodatkowym bonusem dla zwycięzcy aukcji jest dostarczenie samochodu przez samego Davida Hasselhofa. Warunek: finalna cena musi przewyższać cenę wywoławczą o co najmniej 25%. Jeżeli kwota, jaką trzeba wyłożyć na zakup serialowego supersamochodu, jest poza zasięgiem Waszego portfela, możecie nabyć jego mniejszą, dziecięcą wersję. Oczywiście będzie opatrzona oryginalnym autografem Davida Hasselhoffa. Obecnie licytacja stanęła na etapie nieco powyżej 1000 dolarów, zatem cena zdążyła już dwukrotnie przewyższyć estymowane 400-500 dolarów. Na stronie aukcji możemy przeczytać, że samochodzik potrzebuje trochę uwagi i dopieszczenia, aby działał perfekcyjnie. Autko jest tylko jedną z wielu pamiątek Hasselhoffa, które aktor wystawił na aukcję. Poza nimi wylicytować można kostiumy, nagrody, skrypty, zabawki i inne sygnowane autografem aktora przedmioty związane z jego życiem zawodowym. Warto pospieszyć się z decyzją – aukcja potrwa jeszcze tylko do 23 stycznia.

KITT – kultowe auto przyszłości

Sensacyjny serial „Nieustraszony” emitowała amerykańska telewizja NBC w latach 1982-1986. Do Polski trafił w latach 90. dzięki telewizji POLSAT, pierwszej komercyjnej stacji telewizyjnej w naszym kraju. David Hasselhoff wcielił się w tej produkcji w rolę Michaela Knighta, agenta rządowej instytucji F.L.A.G. walczącej z przestępczością. I choć to Hasselhoff był głównym bohaterem serialu, to samochód, który wiernie towarzyszył mu w tropieniu przestępców, zyskał status równorzędnej gwiazdy. KITT był ultranowoczesnym autem napędzanym i sterowanym przez superkomputer. Ten ostatni mógł być z kolei aktywowany głosowo i stanowił autonomiczny system wyposażony w zaawansowane technologie inwigilacji. Futurystyczne (jak na tamte czasy) wyposażenie samochodu pozwalało na wykrywanie znajdujących się w pobliżu niebezpieczeństw, dzięki czemu KITT był niezawodnym pomocnikiem Michaela Knighta w ściganiu kryminalistów. Superauto mówiło głosem aktora Williama Danielsa.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia