Komiksy – najciekawsze premiery stycznia 2021

47

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

komiksy
fot. Lena Rose / Unsplash

Wybór najciekawszych styczniowych wydawnictw komiksowych był dla nas nie lada wyzwaniem, ale udało się. Oto świeżutkie komiksy, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę!

Komiksy – polskie i europejskie

W ostatnich dniach z pewnością wielu fanów przygód Tytusa, Romka i A’Tomka zasmuciła wiadomość o śmierci ich twórcy, Jerzego Henryka Chmielewskiego, czyli kultowego Papcia Chmiela. Uwielbianego przez wiele pokoleń rysownika zabrał wirus COVID-19. Z pewnością więc czytelnicy jego ksiąg nie pominą najnowszego wydawnictwa o wyjątkowo długim tytule: „Tytus, Romek i A’Tomek pomagają księciu Mieszkowi ochrzcić Polskę z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani”. Komiks stanowi część serii albumów historycznych. Tym razem punktem wyjścia w historii jest zamiar Tytusa de ZOO, aby przejść na zasłużoną emeryturę. Ostatnią misją uczłowieczonej małpy i jego dwóch przyjaciół jest… chrzest Mieszka I. Bohaterowie komiksu trafią nawet do Watykanu, przed oblicze samego papieża! Jak zakończy się powierzone im zadanie? Czytelnicy jak zawsze mogą liczyć na mnóstwo niezwykłych przygód i abstrakcyjny humor, z którego słyną wszystkie albumy Papcia Chmiela.

komiksy
fot. Miika Laaksonen / Unsplash

Znakomitą propozycją dla młodych fanów fantastyki oraz serii „Gotham Academy” będzie komiks pt. „Isola. Tom 1”. Jest to pierwsza część serii przygód królowej Maar i towarzyszącej jej straży przybocznej. Ich misją jest znalezienie zaczarowanej krainy. Bardzo ciekawej fabule towarzyszą narysowane świetną kreską rysunki. Autorami komiksu są Karl Kerschl i Brenden Fletcher, którzy stoją za sukcesem wydawnictw z serii „Gotham Academy”. Zdecydowanie wart uwagi jest skierowany również do młodych czytelników tom pt. „Tytani. Raven” stworzony na podstawie powieści Kami Garcii, autorki bestsellerowych książek dla młodzieży. Podobnie jak wcześniejsze tomy z tej serii, komiks porusza ważne tematy społeczne widziane oczami młodych ludzi – nastoletnich superbohaterów znanych z uniwersum DC. Główna bohaterka tomu próbuje dojść do siebie po przeżytej tragedii. Poznaje nowych przyjaciół, a odkrywszy prawdę o sobie, zaczyna przeżywać niezwykłe przygody.

Nowości i odświeżone wydania

Ostanie dwa komiksy z pewnością zadowolą niejednego fana uniwersum DC. „Kosz pełen głów” to wynik współpracy znanego i utytułowanego scenarzysty Joe Hilla, a zarazem syna Stephena Kinga, z wydawnictwem DC. Autorem rysunków jest Leomacs. Skierowany do osób do rosłych, mrożący krew w żyłach komiks opowiada historię młodej kobiety zakochanej w pewnym policjancie. Z czasem bohaterka pozna mroczne tajemnice pozornie spokojnego kurortu i przekona się, że śmierć może mieć wiele oblicz. Pozostajemy w stajni DC i na zakończenie proponujemy nowe wydanie kontrowersyjnej powieści „Batman. Sekta” stworzonej w 1988 roku przez scenarzystę Jima Starlina i Berniego Wrightsona. Tym razem człowiek-nietoperz musi zmierzyć się ze złowrogim Diakonem Blackfire’em. Ten charyzmatyczny przywódca sekty złożonej z bezdomnych pewnego razu wyręczył Batmana w oczyszczeniu Gotham z grasujących w mieście złoczyńców, jednak jego intencje są tylko pozornie szlachetne.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Brak postów do wyświetlenia