Na zdrowie – Szpinak

266

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Gdy mówimy szpinak zazwyczaj pierwsze skojarzenie jakie przychodzi nam na myśl to… Popeye, czyli bohater amerykańskiej kreskówki, nieco skłonny do bijatyk marynarz, który swoją siłę czerpał ze szpinaku. O nim wspominają też prowadzący program „Na zdrowie”, którego kolejnym bohaterem jest właśnie szpinak i jego właściwości prozdrowotne. Roślina od kilkuset lat znany w Europie, na Starym Kontynencie pojawiła się za sprawą konkwistadorów. Początkowo traktowany jako zioło, z czasem stał się składnikiem wielu smacznych i pożywnych potraw. Szpinak uznawany jest za skarbnicę żelaza, beta karotenów, witaminy C, luteiny i przeciwutleniaczy. Pomaga w walce z anemią, obniża ciśnienie krwi, ma również właściwości antynowotworowe. Paweł Kubalski i Ryszard Cichy zapraszają do wysłuchania kolejnego odcinka audycji „Na zdrowie”.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia