Na zdrowie – Sirtuiny

291

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Ten odcinek audycji „Na zdrowie” poświęcony jest naturalnemu eliksirowi młodości. A za takowy w przyrodzie uchodzą białka enzymatyczne odkryte w 1984 roku, zwane sirtuinami. Sirtuiny charakteryzują się właściwościami spowolniającymi działanie genów starzenia się poprzez aktywację genów długowieczności. Dzięki nim zmniejsza się ryzyko zapadnięcia na takie choroby jak Alzhaimer, Parkinson, miażdżyca czy niewydolność układu krążenia. Gdzie szukać owych białek młodości? Na pewno nie ma ich w produktach oferowanych przez koncerny farmaceutyczne. Ich naturalnymi zasobnikami są: czerwone wino, czarna kawa, jarmuż, truskawki, soja, pietruszka, oliwa tłoczona na zimno, gorzka czekolada, orzechy włoskie, chili, kurkuma czy borówki. Ale czy wystarczy tylko spożywać wymienione specjały, czy też należy robić coś więcej aby sirtuiny zadziałały na nasz organizm? Zainteresowanych naturalnym eliksirem młodości zapraszamy do wysłuchania programu Pawła Kubalskiego i Ryszarda Cichego.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia