Książki – najciekawsze premiery lutego

262

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

książki
fot. Sincerely Media / Unsplash

Luty obrodził – i jeszcze obrodzi – w mnóstwo bardzo ciekawych książkowych premier. Oto książki, które zainteresują miłośników różnych gatunków literatury!

Książki – thrillery

Zaczniemy od dwóch mocnych pozycji. Pierwszą z nich jest książka Jarosława Sokoła pt. „Czerwona zaraza, czarna śmierć”. Trzymający w napięciu thriller przenosi nas do poniemieckiego Świnoujścia tuż po zakończeniu II Wojny Światowej. Detektyw Adam Kostrzewa bada tajemniczą sprawę odnalezionych kilku ciał mężczyzn, które morze wyrzuciło na brzeg. Dociera do przerażających sekretów III Rzeszy, a także całej  powojennej Europy. W miarę rozwijania się akcji odkrywa, że z tropiciela sam stał się obiektem dochodzenia. Autorem drugiej książki pt. „Wilczy hak” jest nagradzany pisarz Aslak Nore. Akcja tego szpiegowskiego thrillera dzieje się z kolei pod koniec II Wojny Światowej, kiedy III Rzesza pracuje nad konstrukcją niezwykle niebezpiecznej rakiety V2. Alianci próbują wygrać wyścig z czasem. Śledzimy historię trojga bohaterów przemierzających pogrążoną w wojnie Europę. Jedna z postaci była wzorowana na kobiecie-szpiegu Krystynie Skarbek.

Książkowe premiery lutowe – najciekawsze propozycje

Dwie kolejne propozycje opowiadają o niezwykle silnych i wyrazistych postaciach. Pierwsza to Maria Czubaszek. W książce Violetty Ozimkowski pt. „Maria Czubaszek. W coś trzeba nie wierzyć” zagłębiamy się w życie jednej z najsłynniejszych polskich satyryczek. Kobiety, obok której nie można było przejść obojętnie. Jej cięty język i czarny humor bawiły i budziły kontrowersje. Co kryje się za barwnym wizerunkiem Marii Czubaszek? Odpowiedzi na to pytanie autorka książki poszukała u samego źródła: najbliższych osób i w archiwum należącym do bohaterki książki. Kolejna propozycja przenosi nas do XIX wieku. Wtedy równie silne emocje, co Maria Czubaszek, wzbudzała George Sand. „Gdy kobiety milczały. Sceny z życia George Sand” Magdaleny Niedźwiedzkiej opowiada historię tej niepokornej, kontrowersyjnej i wyzwolonej ze społecznych konwenansów arystokratki. Dzięki swojej literaturze stała się jedną z najsłynniejszych pisarek swoich czasów. Autorka książki wnika w złożoną osobowość tej niezwykłej kobiety.

książki
fot. Thought Catalog / Unsplash

Warta uwagi jest niezwykle czuła, pogodna książka Jamesa Gould-Bourna pt. „Mój tata Panda”. Wracamy na chwilę do świata fikcji, z którą jednak utożsamić się może wielu rodziców. Po śmierci żony Danny zmaga się z trudną relacją z synem, który przestał mówić, a także bezrobociem. Mężczyzna zaczyna tonąć w długach, a właściciel wynajmowanego przez niego mieszkania grozi mu eksmisją. Pewnego dnia decyduje się na desperacki krok i podejmuje pracę na ulicy jako… tańczący miś. Naszą ostatnią propozycją jest pozycja obowiązkowa dla każdego estety, miłośnika podróży i… hedonisty. Książka Eustachego Rylskiego pt. „Jadąc” jest zbiorem esejów, stanowiących niezwykłą, pełną erudycji i miłości do życia podróż po najpiękniejszych miejscach Europy – i nie tylko. Książka przepełniona jest refleksją nad rozmaitymi tekstami kultury, muzyką, a także nad celem każdej podróży: cieszeniem się chwilą, znalezieniem swojego miejsca i dystansem do własnych uprzedzeń.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia