Polskie filmy o miłości

112
Polskie filmy o miłości

Wiele światowych filmowych romansów przeszło do klasyki kina. My, Polacy możemy jednak również poszczycić się wieloma pięknymi, romantycznymi ekranizacjami. Polskie filmy o miłości zapadają w pamięć, dlatego chętnie do nich wracamy. Przypominamy najpopularniejsze polskie miłosne tytuły.

Polskie filmy o miłości – komedie romantyczne

„Nigdy w życiu” to opowieść nakręcona na podstawie powieści autorstwa Katarzyny Grocholi. Po kilkunastu latach małżeństwa Judyta Kozłowska dowiaduje się, że jej mąż Tomasz zostawia ją dla młodszej kobiety, która na dodatek jest z nim w ciąży. Zrozpaczona Judyta wraz z dorastającą córką musi ułożyć sobie życie na nowo. Pracując w wydawnictwie jednego z popularnych czasopism, otrzymuje list od Leona Zakrzewskiego, który jako porzucony mąż prosi ją o radę. W nowym domu Judyta urządza imprezę, na której pojawia się jeden z jej współpracowników – Adam. Z kolei „Och Karol 2” jest remakiem filmu o tym samym tytule z 1985 roku. Karol to przystojny, czarujący, świetnie zarabiający pracownik dużej firmy. Jest zaręczony z Marią, z którą wkrótce ma się ożenić. Oprócz narzeczonej tytułowy bohater ma aż trzy kochanki. Wszystkie kobiety postanawiają w pewnym momencie przestać rywalizować o jego względy, zakładając sojusz.

Polskie filmy o miłości – każdy zasługuje na szczęście

Święta Bożego Narodzenia czy walentynki to czas wyznawania sobie uczuć. „Listy do M” to ekranizacja, która doczekała się obecnie aż trzech kolejnych części. Mikołaj to prezenter radiowy, a zarazem samotny ojciec, który pewnego dnia w centrum handlowym poznaje uroczą Doris. Z kolei jego kolega z pracy Melchior romansuje z mężatką Kariną. Niespodziewanie w Wigilię łączą się losy wszystkich bohaterów. Kolejny film, „Planeta singli”, to historia młodej nauczycielki Ani, która postanawia zacząć randkować przez internet. Wkrótce dostaje zaproszenie do telewizyjnego show Michała Wilczyńskiego, który w swoich programach naśmiewa się poszukiwania mężczyzn przez kobiety. Film również doczekał się kolejnych dwóch części z dalszymi perypetiami głównych bohaterów. Dzieci zawsze dodają uroku każdej fabule. Doskonałym przykładem jest film „Tylko mnie kochaj”. Michał jest współwłaścicielem dużej firmy architektonicznej. Żyje w niezobowiązującym związku z Agatą. Pewnego dnia do drzwi jego apartamentu puka Michalina, twierdząc, że jest jego córką.

Polskie filmy o miłości

Polskie filmy o miłości – wyczekiwane kontynuacje

Film „Kogel mogel” to jedna z najpopularniejszych produkcji początku lat 90. Nic dziwnego, że jej trzecia część była jedną z najbardziej oczekiwanych premier w Polsce. „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3” przedstawia dalsze perypetie Kasi, która po rozwodzie mieszka z matką we wsi Brzózki. Pewnego dnia do Polski wraca jej trzydziestoletni syn – Marcin Zawada. Niedługo później młody mężczyzna postanawia wyjechać do Warszawy, gdzie poznaje Agnieszkę, córkę Barbary i Mariana Wolańskich. Filmy o miłości doskonale przeplatają się ze wzruszającymi historiami. W obrazie „Nigdy nie mów nigdy” główna bohaterka Ama jest singielką. Mimo to pragnie zostać matką dla adoptowanej dziewczynki z domu dziecka. Pewnego dnia nawiązuje romans ze swoim klientem Markiem.

Foto: Pinterest.com

Zobacz także: https://bezpiecznapodroz.org/2021/02/22/coaching-trening-lepszego-zycia/