Książki – najciekawsze premiery marca

231

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

książki
fot. Sincerely Media / Unsplash

Jak co miesiąc, przygotowaliśmy dla Was subiektywny przegląd najciekawszych książkowych premier. A było w czym wybierać! Na które książki warto zwrócić uwagę w tym miesiącu? Oto nasze typy!

Książkowe premiery marca 2021

Zaczynamy od mocnego wejścia. Nagrodzona nagrodą National Book Award książka pt. „Rebeka” Daphne du Maurier zainspirowała bowiem wybitnego reżysera dreszczowców, Alfreda Hitchcocka, a także kultowego autora powieści grozy, Stephena Kinga. Pisarz zresztą sam przyznaje, że „Rebeka” to jednak z najważniejszych powieści jego życia. Poznajemy w niej historię dziewczyny, która szybko zaczyna żałować szybkiej decyzji o wyjściu za bogatego wdowca. Odcięta od bliskich w wielkiej posiadłości, zauważa dziwne zmiany w zachowaniu męża. Skoro wspomnieliśmy o Stephenie Kingu, uwadze fanów jego twórczości z pewnością nie może umknąć premiera jego książki pt. „Później”. Opowiada ona o chłopcu, który od najmłodszych lat widuje zmarłych. Jego matka zawsze go przestrzegała, żeby nie ujawniał swoich zdolności. Te jednak nie pozostały niezauważone. Chłopiec zaczyna pomagać policji w śledztwach, stając w obliczu zła i utraty dziecięcej niewinności.

książki
fot. Thought Catalog / Unsplash

Kolejną propozycją jest powieść noblisty Kazuo Ishiguro pt. „Klara i Słońce”. Jest o pierwsze jego dzieło od otrzymania literackiej nagrody Nobla. Mamy więc do czynienia z niebagatelnym wydarzeniem literackim. Główną bohaterką jest obdarzona sztuczną inteligencją wirtualna przyjaciółka Klara, która obserwuje ludzi ze swojego miejsca na półce sklepowej. Kiedy w końcu trafia w ręce jednego z klientów, otrzymuje ostrzeżenie, aby zbytnio nie ufać obietnicom ludzi. „Slapstick” to kolejna warta uwagi propozycja autorstwa kultowego dla wielu miłośników literatury pisarza Kurta Vonneguta. Powieść jest apokaliptyczną wizją, w której obserwatorem i narratorem jest król Manhattanu i zarazem ostatni prezydent Stanów Zjednoczonych. Jego komentarze stanowią śmieszno-gorzką diagnozę na otaczające go rezultaty ludzkiego szaleństwa. Tytułowy slapstick odnosi się zaś nie tylko do groteskowej rzeczywistości, ale też do ostatnich chwil życia głównego bohatera.

Książki dla dzieci i młodzieży

Na koniec trzy pozycje dla młodszych czytelników. „Tkając świt” autorstwa Elizabeth Lim to pasjonująca powieść o młodej dziewczynie, która pragnie zostać cesarskim krawcem. Aby osiągnąć swój cel, udaje chłopca. Pierwszą komiksową propozycją jest czwarty już tom przygód Enoli Holmes, siostry słynnego Sherlocka. „Zagadki Wachlarza. Śledztwa Enoli Holmes. Tom 4” Seleny Blasco to pozycja, którą koniecznie muszą przeczytać wszyscy fani filmu z 2020 roku. Oczywiście komiks koniecznie muszą zdobyć posiadacze poprzednich tomów. Tym razem dziewczyna trafia na trop dziwnej afery z najwyższych sfer Londynu. Miłośnicy przygód Lucky Luke koniecznie będą musieli sięgnąć po kolejną część serii o Samotnym Kowboju pt. „Góry Czarne. Lucky Luke” autorstwa René Goscinnego i rysownika Morrisa. Tym razem słynny kowboj stanie na czele ekspedycji naukowej. Zmierzy się z Czejenami i… pewną prominentną osobistością z Manhattanu.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia