Samochody Jamesa Bonda cz. 1

448

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

samochody jamesa bonda
Aston Martin DB5 / fot. Wikimedia Commons

Filmy o przygodach Jamesa Bonda słyną z niezwykłych scenerii, olśniewająco pięknych kobiet i oczywiście ze wspaniałych, supernowoczesnych samochodów. Oto garść ciekawostek na temat kilku najsłynniejszych aut, które towarzyszyły Agentowi 007. Poznajcie najbardziej ikoniczne samochody Jamesa Bonda!

Samochody Jamesa Bonda – modele z lat 60., 70.

Zaczniemy od absolutnego klasyka. Aston Martin DB5, bo o nim mowa, to jeden z flagowych samochodów Agenta Jej Królewskiej Mości. Towarzyszyły mu w aż w siedmiu produkcjach, począwszy od „Goldfingera” aż po najnowsze filmy: „Casino Royale” i „Spectre”. Co sprawia, że to auto jest tak ikoniczne? Ten model Astona Martina został przerobiony tak, aby sprostać wymaganiom agenta OO7 podczas jego śmiertelnie niebezpiecznych misji. Na wyposażeniu samochodu znajdował się zatem fax, cooler do szampana, przyciemniane szyby, kołpaki z możliwością przecinania opon samochodu nieprzyjaciela oraz obrotowa plakietka z numerem licencji. No i oczywiście wspaniały, elegancki  wygląd. Wspomnijmy też inny model, tym razem japoński. Toyota 2000 GT wystąpiła w „Żyje się tylko dwa razy” – filmie nakręconym w Japonii. Auto zostało przerobione na kabrioleta, ponieważ grający Jamesa Bonda Sean Connery był za wysoki na pierwotną wersję tego modelu Toyoty.

Samochody Jamesa Bonda 1

Samochody Jamesa Bonda – Aston Martin DB5 / fot. Wikimedia Commons
samochody jamesa bonda
Samochody Jamesa Bonda – Toyota 2000 GT / fot. Wikimedia Commons

Ford Mustang Mach 1 był ulepszoną wersją klasycznego Forda Mustanga. Samochód ten możemy zobaczyć w filmie pt. „Diamenty są wieczne”. To muskularne auto uczestniczyło w spektakularnej scenie pościgu, która miała miejsce w Las Vegas. W pamięć zapadła szczególnie niesamowitą jazdą na dwóch kołach przez wąską uliczkę. Wspomnijmy o jeszcze jednym aucie z lat 70. Lotus Esprit S1 to futurystyczny sportowy samochód, który wyposażono w jedne z najbardziej szalonych akcesoriów, jakie posiadały auta Jamesa Bonda. Można było je podziwiać w kręconym na Sardynii filmie pt. „Szpieg, który mnie kochał” podczas słynnej sceny pościgu, która przeszła już do historii kinematografii. Ten sportowy samochód potrafił wiele niesamowitych rzeczy, m.in. zamienić się w podwodny pojazd. Ponadto posiadał na pokładzie takie akcesoria jak pociski ziemia-powietrze, torpedy, miny czy różnego rodzaju rozpylacze kamuflujące.

samochody
Lotus Esprit S1 / fot. Wikimedia Commons

Samochody Jamesa Bonda – modele z lat 80.

Francuski Citröen 2CV nie jest ikonicznym samochodem Jamesa Bonda, ale towarzyszył mu podczas efektownej ucieczki w filmie „Tylko dla twoich oczu”. Agent Jej Królewskiej Mości wykorzystał to auto, kiedy jego Lotus Esprit S1 uległ zniszczeniu. Inny francuski samochód, Renault 11, również nie miał spektakularnego wyglądu ani supernowoczesnych gadżetów. Podobnie jednak jak Citröen 2CV, wsławił się na trasie, podczas sceny pościgu, z którego ledwo uszedł cało. Auto zagrało również w kręconym we Francji filmie pt. „Zabójczy widok”. Podczas pościgu przez francuskie uliczki auto straciło dach i bok, ale jakimś cudem dalej jechało. Zestawienie rozpoczęliśmy Astonem Martinem i tak też je zakończymy. Aston Martin V8 Vantage Volante towarzyszył Jamesowi Bondowi w filmie pt. „W obliczu śmierci”. Został zapamiętany dzięki laserom, którymi strzelał z kołpaków. Okrzyknięto go pierwszym brytyjskim superautem. Wersja użyta w filmie otrzymała kolce na opony, silnik rakietowy, skaner radiowy i… przycisk do autodestrukcji.

samochody jamesa bonda
Samochody Jamesa Bonda – Aston Martin V8 Vantage Volante / fot. Wikimedia Commons

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Źródło: Sixt.com

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia