Filmy na VOD – najciekawsze premiery marca

246

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

filmy
fot. Glenn Carstens / Unsplash

Mamy kolejny miesiąc, a zatem musi pojawić się zestawienie najciekawszych naszym zdaniem premier w serwisach VOD. Oto filmy, które w marcu nie powinny ujść Waszej uwadze. Mamy też kilka propozycji dla najmłodszych widzów!

Komedie i dramaty

Na początek polski film pt. „Mowa ptaków” według scenariusza Andrzeja Żuławskiego, do obejrzenia w serwisie Netflix. Film ma kilku bohaterów: nauczyciela historii, polonistę, sprzątaczkę w domu bankiera, niepełnosprawną kwiaciarkę i zafascynowaną kinem uczennicę. Wszyscy oni są w jakiś sposób wykluczeni w świecie, w którym inteligencja uległa degradacji. Zamiast niej, w polskiej rzeczywistości dominuje pogarda dla wiedzy, chamstwo i głupota. Surowy klimat i mocna wymowa czynią film być może niełatwym w odbiorze, ale bardzo dającym do myślenia. Druga propozycja jest zdecydowanie lżejsza. Komedia pt. „Nie powiesz nikomu?” została nakręcona na podstawie bestsellerowej powieści i będzie można ją obejrzeć w serwisie Cineman. Akcja dzieje się w lecącym samolocie. Kiedy maszyna wpada w turbulencje, główna bohaterka Emma wpada w panikę i zaczyna zwierzać się ze swoich największych sekretów przypadkowemu pasażerowi. Okazuje się on prezesem firmy, w której pracuje dziewczyna.

filmy
fot. Mollie Sivaram / Unsplash

„Koda” to muzyczny dramat w gwiazdorskiej obsadzie, który będziemy mogli obejrzeć na HBO GO. Opowiada historię uznanego pianisty, który wraca do swojej muzycznej działalności pod długiej nieobecności. Mężczyzna uświadamia sobie, że upływ czasu i dawne przeżycia wywołują u niego paniczną tremę. Kiedy jest gotowy zarzucić kontynuację kariery, z pomocą przychodzi mu krytyczka muzyczna. Kobieta okazuje się być bratnią duszą pianisty. Jednak kiedy ich znajomość staje się coraz bardziej zażyła, zaufanie mężczyzny zostaje wystawione na próbę. Ostatnim wartym uwagi filmem skierowanym do dorosłych widzów jest mroczna komedia pt. „O wszystko zadbam” do obejrzenia na Netfliksie. Główna bohaterka to przydzielana przez sąd opiekunka prawna, która, naginając przepisy, defrauduje majątki swoich podopiecznych. Sytuacja kobiety całkowicie staje na głowie, kiedy okazuje się, że jej kolejna ofiara ma niecodzienne znajomości.

Filmy dla dzieci i młodzieży

Czas na trzy propozycje dla młodszych widzów. Film dla młodzieży pt. „Szkoła Czarownic: Dziedzictwo” opowiada o nastolatce Lilith. Po pierwszych porażkach w nowej szkole. Pomocną dłoń podają jej nowe koleżanki. Dziewczyny dla zabawy zaczynają eksperymentować z czarami. Nie spodziewają się jednak, jakie konsekwencje mogą przynieść takie rozrywki. Dwa ostatnie filmy polecamy dla najmłodszych widzów. Animowany film pt. „Oktonauci i Pierścień Ognia” zaczyna się od katastrofy: za sprawą reakcji łańcuchowej wybucha szereg wulkanów na dnie Pacyfiku. Grupa sympatycznych i odważnych Oktonautów stara się stawić czoła największemu wyzwaniu. Film obejrzymy na Netfliksie. W tym samym serwisie polecamy jeszcze jedną animację pt. „Tajna Agencja Kontroli Magii”. Film oparty jest na klasycznej baśni o Jasiu i Małgosi. Tym dwójka dzieci zostaje tajnymi agentami, których misją jest znalezienie zaginionego króla i walka przeciwko złej czarownicy.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia