DeLorean ma aż siedem wersji !

138
DeLorean
fot. Wikimedia Commons

Aktor Christopher Lloyd, znany z filmu „Powrót do przyszłości”, rusza na poszukiwania wszystkich modeli kultowego samochodu DeLorean. Wiedzieliście, że ten wehikuł czasu ma aż siedem wariantów?

DeLorean ma aż siedem wersji

Takiej okazji do sentymentalnej podróży w czasie nie odmówi sobie żaden fan trylogii „Podróż do przyszłości” z kultowym Christopherem Lloydem i Michaelem J. Foxem w rolach głównych. Filmowy doktor Emmet Lathrop Brown nareszcie wynalazł wehikuł czasu, który działa. I teraz planem naukowca jest odnalezienie DeLoreana, a konkretnie – wszystkich siedmiu wersji tego futurystycznego samochodu. Christopher Lloyd, aktor wcielający się w postać szalonego naukowca, będzie towarzyszył gospodarzowi amerykańskiego programu pt. „Expedition Unknown”, Joshowi Gatesowi. Program zostanie podzielony na 4 odcinki. Z zapowiedzi wiadomo, że w programie, oprócz Christophera Lloyda, wystąpią również aktorzy towarzyszący mu w filmach o przygodach doktora Emmeta Browna i jego pomocnika, Marty’ego McFly’a. W „Expedition Unknown” zobaczymy więc Michaela J. Fox i Leę Thompson, która wcieliła się w rolę mamy Marty’ego, Lorraine Baines McFly.

DeLorean ma aż siedem wersji – Poszukiwania w szczytnym celu

W czteroodcinkowym programie Christopher Lloyd wyruszy w misję odszukania DeLorean DMC-12 – sportowego samochodu, który szalony i genialny naukowiec przekształcił w wehikuł czasu. Przypomnijmy, że miało to miejsce w pochodzącej z 1985 roku pierwszej części trylogii o przygodach doktora Browna i Marty’ego. Program poświęcony poszukiwaniom kultowego DeLoreana będzie nosić tytuł: „Expedition: Back to the Future”, a obejrzeć będzie go można już od 15 marca na kanale Discovery+. Christopher Lloyd dołączy do zespołu tropiącego pozostałe wersje zakrzywiającego czasoprzestrzeń superauta, które potrafiło nieźle namieszać. Jak zapewne wiedzą najwięksi fani kultowego samochodu, główny model DeLoreana znajduje się obecnie w Peterson Automotive Museum w Los Angeles. Jednak, jak się okazuje, twórcy filmu korzystali z jeszcze sześciu innych wersji tego pojazdu. Ich odkrycie nie może ujść uwadze miłośników niego niezwykłego wehikułu czasu.

DeLorean ma aż siedem wersji
DeLorean ma aż siedem wersji fot. Wikimedia Commons

Celem ekspedycji Lloyda i Gatesa jest odnalezienie idealnej wersji DeLoreana. Kiedy to się uda, auto zostanie przekazane Michaelowi. J. Foxowi – lecz nie na prywatny użytek, a na szczytny cel. Pojazd zostanie wystawiony na aukcję, a dochód ze sprzedaży wyjątkowej wersji DeLoreana zasili konto fundacji Michael J. Fox Foundation wspierającej badania nad metodami leczenia choroby Parkinsona. Josh Gates i Christopher Lloyd odwiedzą m.in. Los Angeles, Houston, Nowy Jork i Orlando. Spotkają aktorów grających w filmach „Powrót do przyszłości”, m.in. wspomnianą Leę Thompson, Donalda Fullilove’a. Jamesa Tolkana i Harry’ego Watersa Juniora, a także współtwórcę scenariusza do drugiej i trzeciej części trylogii, Boba Gale’a. W programie nie zabraknie znawców, kolekcjonerów i fanów DeLoreana. W sieci można już obejrzeć promocyjne wideo, w którym Lloyd bryluje w swojej kultowej hawajskiej koszulce. Pojawił się w nim nawet sam Mr Strickland! Aby zobaczyć filmik, kliknijcie TUTAJ.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Źródło: ew.com