Planszówki – najciekawsze premiery marca

0
36
planszówki
fot. Aksel Fristrup / Unsplash

Marzec mija nam pod znakiem czasu spędzonego w domu z najbliższymi. Trzeba go sobie umilić i na szczęście mamy na to kilka sposobów. Oto najciekawsze planszówki, jakie pojawiły się na rynku w tym miesiącu!

Planszówki dla młodzieży i dorosłych

Na początek propozycja dla fanów kryminalnych historii. W kooperacyjnej grze śledczej pt. „Kryminalne zagadki: Upiór w muzeum” gracze wcielają się w grupę detektywów. Ich celem jest rozwikłanie tajemniczej sprawy związanej z rzekomym pojawieniem się upiora w muzeum. Aby dojść do prawdy, będą musieli rozwiązać szereg niełatwych łamigłówek. Czy uda im się połączyć zebrane fakty i wspólnie wyjaśnić tajemnicę dziwnych, paranormalnych zjawisk? Duże emocje i znakomita rozrywka intelektualna – gwarantowane! W kolejnej, całkiem oryginalnej grze pt. „Wahadło (Pendulum)” stajemy się dla odmiany potężnymi szlachcicami, którzy rywalizują ze sobą o tytuł Wiecznego Króla. Aby zwyciężyć, każdy z graczy musi jak najlepiej rozwinąć swoje dominium, mając do dyspozycji… czas rzeczywisty! Grę zwycięży gracz, który najmądrzej zainwestuje swój czas w analizy, planowanie i poszczególne akcje.

planszówki
fot. Christopher Paul High / Unsplash

Kolejna gra należy do grupy bardziej zaawansowanych i zadowoli najbardziej wytrawnych graczy.  W grze „Cooper Island” każdy gracz ma do dyspozycji swój półwysep będący częścią tytułowej wyspy. Jako przywódcy grup osadników, staracie się tak rozwinąć swój półwysep, aby zdobyć jak największą liczbę punktów. Zarządzacie zasobami, rozbudowujecie flotę, rozszerzacie wpływy i gromadzicie bogactwo – a wszystko w ciągu zaledwie pięciu intensywnych rund! Ostatnią propozycją dla nieco starszych graczy jest elektroniczna gra „Harry Potter i Magiczny Quiz”, która przypadnie do gustu każdemu fanowi serii książek o młodym czarodzieju. W końcu wielu z nich jest już zupełnie dorosłych! Uczestnicy wybierają swój dom i wykazują się wiedzą na temat przygód Harry’ego Pottera. Zwycięzca otrzymuje Puchar Domów. Pytania będzie Wam zadawał nowy dyrektor Hogwartu zaklęty w specjalnym mechanizmie!

Gry dla najmłodszych

Pora na kilka zabawnych i bardzo rozwijających gier dla młodszych wytrawnych graczy! W grze „Na straganie” gracze wcielają się w rolników starających się jak najlepiej gospodarować swoimi farmami i umacniać swoją pozycję w lokalnej społeczności. Wygrywa rolnik, który zbierze największy majątek! Gra logiczna „Przewrotne żabki” ma z kolei niezwykle proste zasady, a zarazem gwarantuje wspaniałą zabawę dla całej rodziny. Waszym zadaniem jest wyłożenie jak największej liczby swoich żabek na planszy! Ostatnią naszą jest gra, która stanowi świetne wprowadzenie dziecka w świat nieco bardziej rozbudowanych gier planszowych. „Andor Junior” to kooperacyjna gra, w której gracze wyruszają na pomoc trójce wilcząt. Przedtem jednak muszą zabezpieczyć swój dom – krainę Andor, na którą przez całą rozgrywkę czyha przebiegły smok. Wygrywacie, jeżeli uda się Wam ocalić wilczęta i wrócić do domu, zanim smok dotrze do Waszego Zamku!

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż