Radio DAB+ pierwsza stacja przyjazna dla niepełnosprawnych

576

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

radio dab+ rozgłośnia ngo
radio dab+ rozgłośnia ngo

radio dab+ pierwsza redakcja cyfrowego radia w Europie składająca się z osób z niepełnosprawnościami. Radio Bezpieczna Podróż to pierwsze cyfrowe radio DAB+ w Polsce ale i w Europie które jest tworzone przez osoby niepełnosprawne. Koncesjonariuszem jest Fundacja Emanio Arcus która jako pierwsza w Polsce prowadzi Zakład Aktywności Zawodowej dla osób niepełnosprawnych na wzór szwedzki. Zapraszamy do obejrzenia filmu z konferencji w Karlskronie. To tam powstał zamysł przeniesienia standardów szwedzkich do Polski. Zobacz relację z konferencji w Karlskronie.

Po sukcesie Zakładu Aktywności Zawodowej będącego restauracją Fundacja Emanio Arcus postanowiła ubiegać się o koncesję radiową na cyfrowe radio DAB+. W grudniu 2019 roku KRRiT przyznała taką koncesję dla Radio Bezpieczna Podróż. Fundacja mając doświadczenia szwedzkie i prowadząc restaurację na bardzo wysokim poziomie udowodniła że osoby z poważnymi niepełnosprawnościami są w stanie poprowadzić podmiot konkurujący z podobnymi prowadzonymi przez osoby pełnosprawne.

radio DAB+ pierwsza rozgłośnia przyjazna niepełnosprawnym
radio DAB+ pierwsza rozgłośnia przyjazna niepełnosprawnym

radio dab+ pierwsza redakcja radiowa niepełnosprawnych – antena

Projekt Radio Bezpieczna Podróż choć tworzony przez zespół z niepełnosprawnościami jest skierowany do wszystkich słuchaczy. Oczywiście jest w nim dużo tematyki związanej z niepełnosprawnością ale jest to projekt który pokazuje wyrównywanie szans. Zespół radia pokazuje że tworzy konkurencyjne medium do pozostałych rozgłośni na rynku. Podobnie jak w przypadku restauracji Zdrówko redakcja przez ponad rok istnienia rozgłośni pokazała że jest konkurencyjna jakościowo do pozostałych. Oczywiście jak to w Polsce bywa mamy same kłody pod nogami rzucane przez instytucje nie przychylne nam. To jednak wzmacnia nas w przekonaniu że skoro tak nas traktują to jesteśmy zagrożeniem na rynku.

Millward/Kantar rozdający karty na rynku reklamy radiowej poprzez badania udziału w rynku odciął nas skutecznie od możliwości pozyskiwania reklam. Pani Anna Romaniuk pewnie za wiedzą prezesa Kantara stwierdziła że nie będą nas badać bo DAB+ w Polsce nie istnieje. Nasza wiedza jest inna, od 3 lat każdy nowy samochód na Polskim rynku posiada DAB+ na pokładzie czyli ponad milion sztuk. Na Allegro codziennie od kilku lat sprzedaje się kilkaset sztuk. Obecnie na rynku jest ponad 2 miliony odbiorników. Nasz zespół tworzą osoby pełne dobrej myśli i są to: Anna Dydymska, Dominik Kubalski, Filip Michno, Izabela Popko, Rafał Schirmer, Piotr Warachowski oraz Tomasz Zamiatowski który jak mawia jestem tak nienormalny że wierzę w powodzenie projektu pomimo braku wsparcia od instytucji dedykowanych takim jak my. Jeśli chcesz dołączyć do zespołu lub wesprzeć projekt napisz na redakcja@radiobp.org   

radio dab+ pierwsza rozgłośnia społeczna
radio dab+ pierwsza rozgłośnia społeczna logo stacji

przeczytaj też o nas

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia