„Top Gear” – ruszył jubileuszowy sezon

57
top gear

Trudno uwierzyć, że to już 30. sezon kultowego programu „Top Gear”. Jego emisja rozpoczęła się na kanale BBC Brit w niedzielę 11. kwietnia 2021 roku.

„Top Gear” – jubileuszowy sezon kultowego show

Widzieliście już pierwszy odcinek najnowszego sezonu „Top Gear”? Z pewnością tak, jeżeli uważnie śledziliście wszystkie poprzednie odcinki tego niezwykle ciekawego i emocjonującego brytyjskiego programu motoryzacyjnego. Gospodarzami jubileuszowego, bo już 30. sezonu „Top Gear” są ponownie mistrz krykieta Freddie Flintoff, doświadczony kierowca i dziennikarz Chris Harris oraz Paddy McGuiness, znany aktor, komik i prezenter telewizyjny. Trzeba przyznać, że to barwne trio wraz z zespołem tworzącym program robi naprawdę dobrą robotę. Produkcja zdążyła zebrać wielu miłośników na całym świecie, nie tylko wśród zagorzałych fanów czterech kółek czy doświadczonych kierowców. W każdym odcinku show nie brakuje zarówno wielu informacji o samochodach i nowinek ze świata motoryzacji, jak i solidnej dawki dobrego humoru, a także nostalgii. Zgodnie z zapowiedziami brytyjskiej prasy, jubileuszowy sezon zapewni nam jeszcze więcej zaskakujących emocji… i wzruszeń.

Co czeka nas w nowym sezonie?

Fanów filmów o Jamesie Bondzie z pewnością zainteresuje odcinek poświęcony offroadowej eskapadzie w góry Szkocji. Prowadzący „Top Gear” przetestują w jej trakcie kilka słynnych aut agenta Jej Królewskiej Mości. Na ten moment oczywiście nie wiemy wszystkiego, ale w wywiadach ujawnili oni, że będziemy mogli podziwiać w akcji takie auta jak Ferrari Roma czy Toyota GR Yaris. W „bondowskim” odcinku nie zabraknie też samochodów, które nie zyskały takiej sławy jak chociażby srebrny Aston Martin, ale zdecydowanie są warte uwagi. Będziemy mogli więc śledzić testy takich stylowych oldtimerów jak Toyota 2000 GT czy Alfa GTV8 z „Ośmiorniczki”. Aby nadać odcinkowi jeszcze bardziej emocjonującego charakteru i nostalgicznego sznytu, panowie spróbują przebrać się za postacie z filmów o Jamesie Bondzie, a nawet… odtworzyć niektóre sceny! To wszystko zapewni świetną rozrywkę przed telewizorem dla całej rodziny, również dla dzieci.

top gear
Prowadzący brytyjską edycję programu „Top Gear”, od lewej: Freddie Flintoff, Chris Harris i Paddy McGuiness

Istnieje przekonanie, że osoby zmagające się z kryzysem wieku średniego szukają ukojenia w coraz to nowych autach. Prowadzący „Top Gear” postarają się znaleźć motoryzacyjne remedium na ów kryzys. Porozmawiają też o autach kupowanych przez ludzi, którzy chcą wciąż czuć się młodo. Zadadzą też kłam przekonaniu, że jedynie ktoś przygnębiony kupuje sobie samochody, które uważa się za przeznaczone dla młodszych kierowców. Jeżeli w końcu stać nas na wymarzone auto, dlaczego mielibyśmy go sobie nie sprawić? Jak wspomnieliśmy, jubileuszowy sezon „Top Gear” będzie nieco bardziej nostalgiczny. Nie zabraknie więc odcinka, w którym trójka prowadzących przejedzie się autami swoich rodziców. W końcu samochód to miejsce, w którym spędzamy z rodziną całkiem sporo czasu, prawda? A czy wiedzieliście, że mama Chrisa Harissa była kierowczynią rajdową? Wygląda na to, że w 30. sezonie „Top Gear” czeka nas naprawdę sporo smaczków!

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Źródło: moto.pl