Planszówki – premiery kwietnia

284

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

planszówki
fot. Aksel Fristrup / Unsplash

W kwietniu swoje premiery ma lub będzie miało mnóstwo znakomitych i długo oczekiwanych gier. Znajdziemy wśród nich zarówno epickie, rozbudowane gry przygodowe i ekonomiczne, jak również łatwe i zabawne planszówki dla najmłodszych. Oto najciekawsze kwietniowe premiery gier bez prądu!

Planszówki od jednego do kilku graczy

W naszych comiesięcznych planszówkowych zestawieniach chyba nigdy nie było gry przeznaczonej wyłącznie dla jednej osoby. I oto jest! A raczej będzie, bo tytuł „Pod wrogim niebem” znajduje się jeszcze w przedsprzedaży. Gracz samodzielnie stara się uratować przed atakiem kosmitów ukrytych w bunkrach mieszkańców Ziemi. Rozbudowuje bazę, rozwija sieć tuneli i jednocześnie broni osiedli ludzkich przed zbliżającymi się obcymi. Również w przedsprzedaży znajduje się gra kooperacyjna „Escape Tales: Dzieci Żmijowego Lasu”. I również jest to gra, w którą z powodzeniem może zagrać jedna osoba, a maksymalnie – cztery. Wcielacie się w mieszkańców miasteczka, które przestaje być bezpiecznym schronieniem przed mrocznymi niebezpieczeństwami, jakie czyhają za jego murami. W tej grze o mechanice escape roomu z elementami RPG podejmujecie kolejne decyzje, które wpływają zarówno na przebieg gry, jak i rozwój Waszych postaci.

planszówki
fot. Christopher Paul High / Unsplash

22 kwietnia swoją premierę będzie miała ekonomiczna gra „Smartphone Inc.”. Gracze, jako właściciele firm produkujących smartfony, rozwijają swoje biznesy. Podejmują kolejne decyzje dotyczące produkcji, polityki cenowej oraz inwestycji w nowe technologie, i oczywiście rywalizują między sobą na dynamicznym rynku smartfonów. Zwycięża gracz, który w ciągu 5 rund zdobędzie największą fortunę i wpływy. Ostatnią propozycją dla bardziej zaawansowanych graczy – tym razem już dostępną w sprzedaży – jest karciana gra „Mystic Vale Big Box” dla 2-4 osób. Składa się ona z podstawy i aż trzech dodatków. Gracze wcielają się w przywódców klanów druidów, starających się zdjąć ze swoich krain mroczne zaklęcie. Karty reprezentują Wasze krainy, a im więcej kart zdobędziecie, tym więcej życia tchniecie w swoje krainy. Bądźcie jednak czujni i nie nadużywajcie swych mocy, bo wszystko stracicie!

Gry dla najmłodszych

Czas na dwie godne polecenia pozycje dla początkujących mistrzów gier bez prądu. Pierwszą z nich jest przepięknie wykonana gra „Łąka”, która przenosi graczy na łono natury. Prawda, że to wspaniała propozycja na wiosnę i lato? Gracze stają się wędrowcami przemierzającymi fascynujący i bogaty świat dzikiej natury. Na swojej drodze spotykają rozmaite gatunki roślin i zwierząt, a także krajobrazy. Po drodze wykonują rozmaite zadania i odblokowują kolejne akcje, dzięki którym zbierają punkty zwycięstwa. Wygrywa wędrowiec, który okaże się najbardziej uważnym obserwatorem i zgromadzi najwięcej punktów! Druga gra – zgodnie z tytułem – jest znakomitym wprowadzeniem w świat planszówek. „Przyjaciele. Pierwsza gra” to tytuł, w który z powodzeniem zagrać może nawet dwulatek. Gra polega na rzucaniu kostką i zbieraniu żetonów ze zwierzętami domowymi, które wskazuje strzałka na kostce. Żetony można też przekazywać innym graczom. Wygrywa ten, kto zbierze najwięcej trójek żetonów.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia