Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom – wywiad z Prezydentem Miasta Romanem Smogorzewskim

71

W kolejnym odcinku audycji “Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom” zapraszamy na wywiad z Prezydentem Miasta Romanem Smogorzewskim. W rozmowie, zrealizowanej w studiu Radia Bezpieczna Podróż, poruszaliśmy między innymi temat funkcjonowania miasta w czasie pandemii koronowirusa. Prezydent odpowiadał na pytania dotyczące tego, o ile zmniejszyły się wpływy do miejskiego budżetu z powodu sytuacji epidemicznej, które inwestycje w mieście zostały wstrzymane, a które są nadal kontynuowane i na jakie środki z budżetu państwa może liczyć Legionowo. Inną poruszoną na antenie kwestią był lokalny program walki ze smogiem i dofinansowaniem do wymiany starych pieców dla mieszkańców miasta. W wywiadzie nie mogło również zabraknąć pytań od samych mieszkańców Legionowa. Ci pytali głównie o dalszą rewitalizację miejskiego bazaru oraz o połączenia kolejowe, a dokładnie o postój na legionowskim dworcu pociągów Pendolino.

Roman Smogorzewski (ur. 1972) jest prezydentem Legionowa od 2002 roku. Wcześniej pełnił funkcję starosty i wicestarosty legionowskiego. Jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, jak i studium prawno-samorządowego Polskiej Akademii Nauk. Z Legionowem związany od wczesnych lat dziecięcych.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy:

Wywiad z Prezydentem Miasta Romanem Smogorzewskim 01
Wywiad z Prezydentem Miasta Romanem Smogorzewskim 02
Wywiad z Prezydentem Miasta Romanem Smogorzewskim 03
Wywiad z Prezydentem Miasta Romanem Smogorzewskim 04

Posłuchaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/04/23/legionowo-miasto-przyjazne-mieszkancom-wywiad-z-magdalena-jagnyziak/