Niepełnosprawne dzieci gwiazd

284
Niepełnosprawne dzieci gwiazd

Fani kojarzą ich na co dzień m.in. z ekranów kin lub kolorowych okładek. Celebryci, pozując na ściankach, z uśmiechem na twarzy nie zdradzają osobistych problemów, z którymi muszą się zmagać. Niepełnosprawne dzieci gwiazd to ich największe miłości, dla których zdrowia i szczęścia są w stanie zrobić wszystko.

Niepełnosprawne dzieci gwiazd – walka o godność

Najstarszy syn hollywoodzkiego aktora Johna Travolty Jett chorował na autyzm. Ponadto cierpiał także na chorobę Kawasakiego. Jest to rzadkie schorzenie objawiające się ciągłym stanem zapalnym naczyń krwionośnych. W styczniu 2009 roku, mając 16 lat, Jett zmarł w wyniku nagłego ataku epilepsji. Po jego śmierci John Travolta przyznał, że to właśnie syn nauczył go bezwarunkowej miłości. Gwiazda serialu „Ja się zastrzelę” Laura San Giacomo urodziła chłopca z porażeniem mózgowym. Jak przyznała, na początku obawiała się, że nie będzie potrafiła sobie poradzić z opieką nad niepełnosprawnym dzieckiem. Dziś nie wyobraża sobie bez niego życia. Ponadto chłopiec prawidłowo funkcjonuje w życiu społecznym, wbrew temu, co tuż po jego narodzinach sądziło wielu specjalistów. Aktorka pomogła także założyć szkołę przeznaczoną dla dzieci z niepełnosprawnościami. Chwilę grozy przeżył także znany wokalista Michael Buble. Syn muzyka zmagał się z nowotworem wątroby. Na szczęście chłopcu udało się pokonać chorobę.

Niepełnosprawne dzieci gwiazd – bezwarunkowa miłość

Syn amerykańskiego aktora Colina Farrella cierpi na zespół Angelmana, który inaczej określany jest jako „zespół szczęśliwej kukiełki”. Choroba objawia się niepełnosprawnością intelektualną, problemami z poruszaniem oraz charakterystycznym typem uśmiechu. Caterina Scorsone, serialowa dr Amelia Shepherd, wychowuje trzy córki: 8-letnią Elizę, 4-letnią Pippę i 10-miesięczną Lucy. Pippa urodziła się z zespołem Downa. Amerykańska aktorka przyznała, że początkowo była przerażona, gdyż nie wiedziała nic o tej dolegliwości. Dziś zupełnie zmieniła perspektywę myślenia. Jak przyznała, pojawienie się Pippy otworzyło zupełnie nowe perspektywy w życiu całej rodziny. Dziecko z zespołem Downa wychowuje także znany z serialu „Hoży doktorzy” John C. McGinley. Aktor aktywnie działa na rzecz otwartości i tolerancji wobec osób, które urodziły się z dodatkowym chromosomem. Między innymi walczy o zaprzestanie używania określenia „niedorozwinięty”. Odtwórca roli agenta FBI w serialu „Zabójcze umysły” Joe Mantegna wychowuje córkę chorą na autyzm. Artysta wraz z całą rodziną wspiera dziewczynkę w jej codziennym rozwoju.

Niepełnosprawne dzieci gwiazd

Niepełnosprawne dzieci gwiazd – nigdy się nie poddawać

Ewa Błaszczyk, polska aktorka znana m.in. z serialu „Zmiennicy”, w 2000 roku przeżyła ogromną tragedię, gdy jej córka Aleksandra niespodziewanie zakrztusiła się tabletką. Od tamtej pory dziewczyna przebywa w śpiączce. W 2002 roku Ewa Błaszczyk założyła fundacje „Akogo?” pomagającą pacjentom w śpiączce. Z inicjatywy fundacji powstała m.in. Klinika Budzik. W 2016 roku Aleksandrze wszczepiono stymulator mózgu, jednak w kwestii całkowitego wybudzenia lekarze nadal pozostają sceptycznie nastawieni. Podobnie córka Lucyny Malec, serialowej Danuty Zimińskiej z serialu „Na Wspólnej”, wymaga stałej opieki. Zosia urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Polska aktorka od lat walczy o to, by jej dziecko mogło być szczęśliwe tak jak większość jej rówieśników. Znany z wielu kreacji komediowych aktor Paweł Wawrzecki wychowuje dorosłą już córkę Anię, która także urodziła się z porażeniem mózgowym. Dziś jest dumny ze swojej pociechy, która, jak przyznaje, jest bardzo samodzielna i ma wiele pasji.  

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także:https://bezpiecznapodroz.org/?p=107474&preview=true – Temperament – wpływ na osobowość