Niepełnosprawne dzieci gwiazd

507

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Niepełnosprawne dzieci gwiazd

Fani kojarzą ich na co dzień m.in. z ekranów kin lub kolorowych okładek. Celebryci, pozując na ściankach, z uśmiechem na twarzy nie zdradzają osobistych problemów, z którymi muszą się zmagać. Niepełnosprawne dzieci gwiazd to ich największe miłości, dla których zdrowia i szczęścia są w stanie zrobić wszystko.

Niepełnosprawne dzieci gwiazd – walka o godność

Najstarszy syn hollywoodzkiego aktora Johna Travolty Jett chorował na autyzm. Ponadto cierpiał także na chorobę Kawasakiego. Jest to rzadkie schorzenie objawiające się ciągłym stanem zapalnym naczyń krwionośnych. W styczniu 2009 roku, mając 16 lat, Jett zmarł w wyniku nagłego ataku epilepsji. Po jego śmierci John Travolta przyznał, że to właśnie syn nauczył go bezwarunkowej miłości. Gwiazda serialu „Ja się zastrzelę” Laura San Giacomo urodziła chłopca z porażeniem mózgowym. Jak przyznała, na początku obawiała się, że nie będzie potrafiła sobie poradzić z opieką nad niepełnosprawnym dzieckiem. Dziś nie wyobraża sobie bez niego życia. Ponadto chłopiec prawidłowo funkcjonuje w życiu społecznym, wbrew temu, co tuż po jego narodzinach sądziło wielu specjalistów. Aktorka pomogła także założyć szkołę przeznaczoną dla dzieci z niepełnosprawnościami. Chwilę grozy przeżył także znany wokalista Michael Buble. Syn muzyka zmagał się z nowotworem wątroby. Na szczęście chłopcu udało się pokonać chorobę.

Niepełnosprawne dzieci gwiazd – bezwarunkowa miłość

Syn amerykańskiego aktora Colina Farrella cierpi na zespół Angelmana, który inaczej określany jest jako „zespół szczęśliwej kukiełki”. Choroba objawia się niepełnosprawnością intelektualną, problemami z poruszaniem oraz charakterystycznym typem uśmiechu. Caterina Scorsone, serialowa dr Amelia Shepherd, wychowuje trzy córki: 8-letnią Elizę, 4-letnią Pippę i 10-miesięczną Lucy. Pippa urodziła się z zespołem Downa. Amerykańska aktorka przyznała, że początkowo była przerażona, gdyż nie wiedziała nic o tej dolegliwości. Dziś zupełnie zmieniła perspektywę myślenia. Jak przyznała, pojawienie się Pippy otworzyło zupełnie nowe perspektywy w życiu całej rodziny. Dziecko z zespołem Downa wychowuje także znany z serialu „Hoży doktorzy” John C. McGinley. Aktor aktywnie działa na rzecz otwartości i tolerancji wobec osób, które urodziły się z dodatkowym chromosomem. Między innymi walczy o zaprzestanie używania określenia „niedorozwinięty”. Odtwórca roli agenta FBI w serialu „Zabójcze umysły” Joe Mantegna wychowuje córkę chorą na autyzm. Artysta wraz z całą rodziną wspiera dziewczynkę w jej codziennym rozwoju.

Niepełnosprawne dzieci gwiazd

Niepełnosprawne dzieci gwiazd – nigdy się nie poddawać

Ewa Błaszczyk, polska aktorka znana m.in. z serialu „Zmiennicy”, w 2000 roku przeżyła ogromną tragedię, gdy jej córka Aleksandra niespodziewanie zakrztusiła się tabletką. Od tamtej pory dziewczyna przebywa w śpiączce. W 2002 roku Ewa Błaszczyk założyła fundacje „Akogo?” pomagającą pacjentom w śpiączce. Z inicjatywy fundacji powstała m.in. Klinika Budzik. W 2016 roku Aleksandrze wszczepiono stymulator mózgu, jednak w kwestii całkowitego wybudzenia lekarze nadal pozostają sceptycznie nastawieni. Podobnie córka Lucyny Malec, serialowej Danuty Zimińskiej z serialu „Na Wspólnej”, wymaga stałej opieki. Zosia urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym. Polska aktorka od lat walczy o to, by jej dziecko mogło być szczęśliwe tak jak większość jej rówieśników. Znany z wielu kreacji komediowych aktor Paweł Wawrzecki wychowuje dorosłą już córkę Anię, która także urodziła się z porażeniem mózgowym. Dziś jest dumny ze swojej pociechy, która, jak przyznaje, jest bardzo samodzielna i ma wiele pasji.  

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także:https://bezpiecznapodroz.org/?p=107474&preview=true – Temperament – wpływ na osobowość

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia