Zrzutka.pl dla Radia Bezpieczna Podróż

0
387

Pandemia koronawirusa sprawiła, że byt naszego radia – Radia Bezpieczna Podróż – a tym samym i byt naszych pracowników jest zagrożony. Bez pomocy ludzi dobrej woli nie uda nam się przetrwać. Dlatego zdecydowaliśmy się prosić o pomoc na Zrzutka.pl dla Radia Bezpieczna Podróż. https://zrzutka.pl/r4kxfg

Radio Bezpieczna Podróż – kim jesteśmy?

Radio Bezpieczna Podróż to pierwsza w Polsce i w Europie cyfrowa rozgłośnia radiowa tworzona przez osoby z niepełnosprawnościami. Jesteśmy radiem społecznym. Naszą misją jest nie tylko integrować niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, ale przede wszystkim, zatrudniać i szkolić kompleksowo osoby z niepełnosprawnościami. U nas zdobywają kwalifikacje w takich zawodach jak dziennikarz, reporter, serwisant, realizator dźwięku czy wydawca.

Pozbawieni jakiegokolwiek wsparcia

Niestety z powodu pandemii koronawirusa nasza misja i stanowiska pracy naszych podopiecznych są zagrożone. Jesteśmy młodym radiem – działamy od marca 2020 roku. Z tej też przyczyny nie objęły nas żadne programy pomocowe w ramach tarczy antykryzysowej czy dotacje z tzw. wsparcia doraźnego dla organizacji pozarządowych. Dlatego zwracamy się z apelem do ludzi dobrej woli o to, by pomogli bezpiecznie przetrwać naszym podopiecznym. By pomogli nam utrzymać ich miejsca pracy. Wszystko co mieliśmy przeznaczyliśmy na utworzenie naszej rozgłośni i stanowisk pracy przystosowanych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, tak aby każdy z naszych pracowników miał jak najbardziej komfortowe do jego uwarunkowań zdrowotnych warunki pracy. Prosimy o wsparcie na Zrzutka.pl dla Radia Bezpieczna Podróż, bo na to państwowe i instytucjonalne nie możemy liczyć. Sytuacja ostatnich miesięcy pokazała, że w naszym kraju los osób niepełnosprawnych i ich integracja z pełnosprawną częścią społeczeństwa to dla wielu polityków i urzędników ministerialnych tylko puste hasło, nośne i potrzebne by wygrać wybory.

Zrzutka.pl – na co przeznaczymy zebrane fundusze?

Nie jesteśmy podmiotem komercyjnym, jesteśmy organizacją pożytku publicznego i prosimy o wsparcie. Bez Was nie ma nas. I nie ma marzeń naszych podopiecznych o normalnym życiu. Zebrane fundusze przeznaczymy na wynagrodzenia i rehabilitację  naszych podopiecznych. A także na dalszy rozwój rozgłośni, tj. utworzenie kolejnych stanowisk dla osób z niepełnosprawnościami. 

Radio Bezpieczna Podróż – Pomóż nam!

Jesteśmy pionierami, którzy dostrzegli potencjał i talenty drzemiące w tych, którzy przez lata byli wykluczani. Dajemy im szansę, jakiej nie odważyli się dać inni. Chcemy, by w przyszłości nasi niepełnosprawni pracownicy byli pełnoprawnymi uczestnikami rynku pracy. By bez kompleksów mogli ubiegać się o stanowiska w największych redakcjach w kraju, jak i za granicą. Nasi dziennikarze i członkowie zespołu realizatorskiego, pomimo niepełnosprawności, z którymi się zmagają na co dzień, dokładają wszelkich starań, by tworzyć w pełni profesjonalne i interesujące programy radiowe. Ale nie uda nam się tego dokonać bez pomocy z zewnątrz, bez ludzkiej empatii i wsparcia.

Pomóż więc nam Bezpiecznie przetrwać. Bo bez Was nie ma nas!