Czy przyszłość należy do Azji?

294

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Choć czas pandemii spowolnił wiele sektorów światowej gospodarki nie można nie myśleć o przyszłości. Pod hasłem „Przyszłość należy do Azji” 22 kwietnia br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyła się największa studencka konferencja poświęcona zagadnieniom azjatycko-europejskiej współpracy gospodarczo-naukowej. Konferencja z uwagi na panujące obostrzenia odbyła się w formie on-line. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi były wicepremier Janusz Piechociński oraz Paweł Paszak, ekspert w zespole Instytutu Nowej Europy oraz autor analiz i artykułów poświęconych wojnie handlowej, transformacji gospodarczej ChRL oraz rywalizacji w obszarze zaawansowanych technologii. Należy dodać, że zorganizowana na SGH konferencja stanowi część, zapoczątkowanego 11 lat temu, projektu pod nazwą Asian-European Partnership for Development (AEPD). Projekt ów organizowany jest przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz innych polskich uczelni we współpracy z Samorządem Studentów SGH oraz ze studentami The Hong Kong University of Science and Technology.

Tematyka tegorocznej edycji AEPD dotyczyła takich kwestii, jak: wynegocjowana niedawno umowa inwestycyjna CAI (Comprehensive Agreement on Investment) pomiędzy Chinami a UE, możliwości prowadzenia biznesu na rynku chińskim przez przedsiębiorstwa z Europy, czy rewolucji technologicznej, napędzającej chińską gospodarkę.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy z jednym ze współorganizatorów konferencji – z Jakubem Malickim z SGH.

Przyszłość należy do Azji – konferencja SGH – Jakub Malicki

  Zainteresował cię temat? Przeczytaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/05/05/marketing-szeptany-dyskretna-forma-reklamy/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia