Kultowe miejsce na Bielanach – Księgarnia im. Krzysztofa Baczyńskiego

330

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

W kolejnym odcinku lokalnej audycji realizowanej przez Radio Bezpieczna Podróż we współpracy ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA i portalem Północna Ćwiartka odwiedzamy kultowe miejsce na Bielanach, czyli licząca sobie przeszło cztery dekady księgarnię im. Krzysztofa Baczyńskiego. Wojciech Grusznic, menadżer księgarni, przytacza nam jej historię. Opowiada między innymi o książkach, w tym tych z cyklu Varsaviana, jak i o klientach. A także o tym, jak księgarze nie zrzeszeni w sklepach sieciowych starają się przyciągnąć uwagę czytelników. W trakcie audycji poruszamy także temat stanu czytelnictwa w Polsce. A to z kolei w nawiązaniu do raportu, jaki pod koniec kwietnia br. opublikowała Biblioteka Narodowa. Wynika z niego, że w 2020 roku aż 42% z biorących udział w badaniu respondentów przeczytało w całości bądź we fragmencie jedną książkę. Jak zauważają eksperci wynik ten jest lepszy o 3% od wyniku z 2019 roku i w ogóle w tej dziedzinie najlepszy od sześciu lat.

A o czym jeszcze rozmawialiśmy z przedstawicielem Księgarni im. Baczyńskiego? Posłuchajcie sami:

Kultowe miejsce na Bielanach – Księgarnia im. Baczyńskiego

Zainteresował cię nasz temat? Posłuchaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/05/07/bielany-i-zoliborz-na-sportowo/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia