Radio Bezpieczna Podróż na Zrzutka.pl – pomóż uratować społeczną rozgłośnię

0
242

Radio Bezpieczna Podróż – na Zrzutka.pl trwa zbiórka funduszy na uratowanie naszej społecznej rozgłośni. Trudna sytuacja finansowa stacji, spowodowana pandemią koronawirusa i brak wsparcia ze strony państwa, sprawiła, że jako jej twórcy i pracownicy walczymy o utrzymanie naszego radia. Radio Bezpieczna Podróż to pierwsze w Polsce, ale i w Europie radio, którego zespół tworzą osoby z niepełnosprawnościami. Nie bądź obojętny! Pomóż nam bezpiecznie przetrwać! Wystarczy złotówka. Wystarczy, że udostępnisz nasz apel. To tak niewiele, a może pomóc tak wielu…

Dominik Kubalski, dziennikarz po dziecięcym porażeniu mózgowym, na antenie Radia Bezpieczna Podróż realizuje program, w którym rozmawia z gwiazdami o kulturze. Na zdjęciu z aktorem Markiem Proboszem.

Jedyne takie radio w kraju i w Europie

Dla Ciebie jedno z wielu, dla nas cały świat – mówi Ania Dydymska z Radia Bezpieczna Podróż w krótkim filmie, jaki przygotowaliśmy odnośnie rozpoczętej zbiórki na rzecz rozgłośni.  Radio Bezpieczna Podróż jest młodym medium. Liczymy sobie zaledwie rok. Jednak nasza stacja jest wyjątkowa. Nie tylko dlatego, że nadajemy na terenie czterech aglomeracji – w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i w Katowicach. To przede wszystkim pierwsza w Polsce i w Europie rozgłośnia nadająca w formacie DAB+, której zespół tworzą osoby z niepełnosprawnościami. Jej twórcy – Fundacja EMANIO ARCUS – daje szansę na rozwój i pracę tym, którzy przez lata byli wykluczani.

Radio Bezpieczna Podróż na Zrzutka.pl – Kim są ci, o których walczymy?

To właśnie tutaj, w radiowym studiu i newsroomie, pod fioletowo-pomarańczowym logotypem, przywracana jest im wiara we własne umiejętności, odkrywane są ich talenty i podnoszone poczucie osobistej wartości. Dominik, Filip, Ania, Iza, Rafał, Piotr, Slavo… – ich głosy można usłyszeć codziennie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Są prezenterami, reporterami, realizatorami dźwięku i copywriterami. Dzień po dniu dokładają wszelkich starań, by przygotowywane przez nich programy i treści były jak najbardziej profesjonalne i cieszyły słuchaczy. Niestety pandemia koronawirusa sprawiła, że dzisiaj ich miejsca pracy są zagrożone. Rozgłośnia nie może też przyjąć na nowe etaty i szkolić kolejnych niepełnosprawnych.

Pozostawieni samym sobie i bez wsparcia

Jako młode medium Radia Bezpieczna Podróż nie objęła pomoc z tzw. rządowych tarcz. Także urzędnicy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, na czele z samą panią minister Marleną Maląg pozostali głusi na apel o pomoc dla niepełnosprawnych pracowników radia. Przesłane do wspomnianego ministerstwa pismo do chwili obecnej pozostało bez jakiejkolwiek odpowiedzi. Drugim problemem z jakim mierzy się Radio Bezpieczna Podróż to brak badań telemetrycznych (słuchalności) w Polsce dla formatu DAB+. KRRiT owszem nadaje koncesje, ale wciąż zapomina, że większość działających w naszym kraju stacji radiowych utrzymuje się z reklam, a te by móc pozyskać należy legitymować się wynikami słuchalności. Podwójnie więc Radio Bezpieczna Podróż i jego zespół pracowników z niepełnosprawnościami są wykluczani z otwartego rynku medialnego. Polityka wykluczania wykluczonych trwa więc wciąż w najlepsze.

Radio Bezpieczna Podróż – wejdź na Zrzutka.pl

Pomóż nam to przerwać i przetrwać! Wesprzyj nas i naszą rozgłośnię. Pokażmy, że to właśnie w Polsce osoby z niepełnosprawnościami mogą tworzyć media, które są głosem wszystkich, że społeczna solidarność w naszym kraju ma szczególny wymiar, że tam, gdzie zawodzi państwo nie zawodzą jego obywatele!

Wystarczy, że wpłacisz przysłowiową złotówkę. Wystarczy, że udostępnisz innym nasz apel. To naprawdę niewiele, a może uczynić tak wiele.  By nas wesprzeć wystarczy, że klikniesz w ten link: https://zrzutka.pl/r4kxfg

Zobacz kim jesteśmy: https://www.youtube.com/watch?v=C-55PfZyae8