Wywiad z Małgorzatą Trzcińską, prezes Fundacji Emanio Arcus

465

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Zapraszamy na wywiad z Małgorzatą Trzcińską, prezes Fundacji Emanio Arcus, która utworzyła i prowadzi Radio Bezpieczna Podróż. Rozgłośnia ta jest pierwszą w Polsce i w Europie stacją radiową tworzoną przez zespół osób z niepełnosprawnościami. Radio daje szansę na pracę i rozwój osobom z niepełnosprawnościami, najczęściej wykluczonym. Niestety z uwagi na pandemię koronawirusa i brak wsparcia z rządowych tarcz, których przepisy nie przewidziały pomocy takim podmiotom, dzisiaj rozgłośnia musi walczyć o przetrwanie. Na portalu Zrzutka.pl trwa właśnie zbiórka funduszy na rzecz Radia Bezpieczna Podróż. Małgorzata Trzcińska w wywiadzie wyjaśnia dlaczego Radio Bezpieczna Podróż zdecydowało się poprosić o pomoc ludzi dobrej woli, jak również przedstawia dokonania Fundacji.

Wywiad z Małgorzatą Trzcińską 01

Zapraszamy na dalszy ciąg wywiadu:

Wywiad z Małgorzatą Trzcińską 02
Wywiad z Małgorzatą Trzcińską 03

Przeczytaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/05/10/radio-prowadzone-przez-osoby-niepelnosprawne-czy-jest-potrzebne/

Radio Bezpieczna Podróż jest młodym medium. Liczy sobie zaledwie rok. Jednak to stacja wyjątkowa. Nie tylko dlatego, że nadaje na terenie czterech aglomeracji – w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i w Katowicach. To przede wszystkim pierwsza w Polsce i w Europie rozgłośnia nadająca w formacie DAB+, której zespół tworzą osoby z niepełnosprawnościami. Jej twórcy dają szansę na rozwój i pracę tym, którzy przez lata byli wykluczani. To właśnie tutaj, w radiowej redakacji, pod fioletowo-pomarańczowym logotypem przywracana jest im wiara we własne umiejętności. Ponadto tutaj podnoszoną poczucie osobistej wartości i odkrywane są ich talenty. Dominik, Filip, Ania, Iza, Rafał, Piotr, Slavo… – ich głosy można usłyszeć codziennie na antenie Radia Bezpieczna Podróż. Są prezenterami, reporterami, realizatorami dźwięku i copywriterami. Dzień po dniu dokładają wszelkich starań, by przygotowywane przez nich programy i treści były jak najbardziej profesjonalne i cieszyły słuchaczy.

Misją i marzeniem twórców Radia Bezpieczna Podróż jest otworzenie redakcji w większości polskich miast. Zatrudnienie w nich, znalazłyby kolejne osoby z niepełnosprawnościami.

Wesprzeć radio można poprzez udział w zbiórce: https://zrzutka.pl/r4kxfg

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia