Komiksy – najciekawsze premiery maja 2021

240

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

komiksy
fot. Lena Rose / Unsplash

Wracamy z naszym comiesięcznym zestawieniem najciekawszych komiksowych wydawnictw. Które komiksy nie powinny ujść Waszej u wadze? Sprawdźcie!

Nowości komiksowe – maj 2021

Zaczynamy z przytupem, bo niedawno ukazał się tom pt. „Historie prawdopodobne”. Znajdziemy w nim kilka zbiorów historii, do których scenariusze napisali legendarni: Neil Gaiman, Rafael Albuquerque, P. Craig Russell i Rafael Scavone. Fabuły osadzone są m.in. w świecie Sherlocka Holmesa i powieści Lovecrafta. Rysunki stworzyli wybitni artyści: Rafael Albuquerque, Mark Buckingham, Paul Chadwick, Scott Hampton, Troy Nixey i P. Craig Russell. Nasza druga propozycja przypadnie do gustu miłośnikom przygód pasażerów statku „Enterprise”, a także tych, którzy chcieliby zagłębić się w to uniwersum. „Star Trek. Rok piąty” to pierwszy tom serii opowiadającej o przygodach załogi kultowego statku kosmicznego. Minęły cztery lata od opuszczenia Ziemi i misja załogi USS „Enterprise” powoli dobiega końca. Na bohaterów czeka jednak jeszcze jedno, największe wyzwanie. Autorami scenariusza są: Jackson Lanzing, Colin Kelly, Brandon Easton, Jody Houser i Jim McCann, zaś ilustracji: Stephen Thompson, Martin Coccolo, Silvia Califano i Kieran McKeown.

Najciekawsze komiksy z uniwersum Marvela i DC

Spragnieni przygód Waszych ulubionych superbohaterów? Odnajdziecie je w aż dwóch nowych tomach „Wojen nieskończoności” według scenariusza Gerry’ego Duggana! W części pierwszej pt. „Odliczanie” jesteśmy świadkami powrotu Kamieni Nieskończoności, którym grozi dostanie się w bardzo niepowołane ręce. Strażnicy Galaktyki, którzy niespodziewanie napotykają na swojej drodze odrodzonego Wolverine’a, ruszają z misją powstrzymania największych międzygalaktycznych łotrów, pragnących zdobyć Kamienie i stać się bogami. W drugim tomie zatytułowanym po prostu „Wojny nieskończoności” Kamienie trafiają już na ziemię i Strażnicy Galaktyki, wraz z Doktorem Strange, Kapitan Marvel i Lokim, podejmują ostateczną walkę o ocalenie rzeczywistości, jaką znamy. Niespodziewanie na drodze superbohaterom staje tajemnicza Requiem, której tożsamość okaże się dla wszystkich ogromnym zaskoczeniem. Autorami rysunków do tomu pierwszego są: Michael Allred i Laura Allred, Mike Deodato Jr., Mike Hawthorne i Aaron Kuder, zaś do drugiego: Mark Bagley, Mike Deodato Jr., Andy MacDonald i Cory Smith.

komiksy
fot. Miika Laaksonen / Unsplash

Czas na komiksy z uniwersum DC. W długo wyczekiwanym przez fanów tomie pt. „Batman. Trzech Jokerów” autorstwa Geoffa Johnsa i Jasona Faboka będzie na nas czekał Joker w aż trzech osobach. Czy odkrywszy to, Batman znajdzie odpowiedź na dręczące go pytanie, kim lub czym jest jego odwieczny wróg? Na kartach komiksu będziemy szukać przyczyn niekończącego się konfliktu szalonego zbrodniarza z Mrocznym Rycerzem. Naszą drugą propozycją jest przenoszący nas w okres po pokonaniu Bane’a. W pierwszym tomie komiksu pt. „Batman. Ich mroczne plany” Mrocznemu Rycerzowi nie dane jest zaznać odpoczynku. W Gotham pojawia się najniebezpieczniejszy zabijaka na świecie: Deathstroke. Wokół Batmana znów zaroi się od złoczyńców z Riddlerem, Pingwinem i Harley Quinn na czele. W dodatku wyjawienie mrocznej tajemnicy wystawi na próbę jego miłość. Autorem scenariusza jest James Tynion IV, zaś rysunków m.in.: Guillem March, Tony S. Daniel, Carlo Pagulayan i Jorge Jiménez.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia