Radio DAB+ prowadzone przez osoby niewidome – czy może istnieć?

2473

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Radio DAB+ prowadzone przez osoby niewidome Piotr Warachowski
Radio DAB+ prowadzone przez osoby niewidome czyli poznajemy auta

Radio DAB+ prowadzone przez osoby  niewidome – chcieć to móc

Fundacja Emanio Arcus prowadząca pierwsze w Europie Radio przygotowywane przez osoby z niepełnosprawnościami to nowa jakość. Jako pierwsi zbudowali radio prowadzone przez niepełnosprawnych i jest to Radio prowadzone przez osoby niewidome także. Nowa jakość to stworzenie warunków dla tych najbardziej upośledzonych. Chodzi o to by przesuwać granice. W radio Bezpieczna Podróż jedną z najciekawszych audycji jaką kiedykolwiek usłyszałem to audycja filmowa. Audycja pod tytułem Filmospekcja to zaproszenie na filmy oglądane oczami duszy za pomocą uszu przez osobę niewidzącą.

To kompletnie nowatorski projekt realizacji marzeń osób niewidzących mających nieprzeciętną wyobraźnię. To pokazanie nowego oblicza aktywności osób niepełnosprawnych dla których nie istnieją żadne ograniczenia. Twórcy rozgłośni czują się dumni że pomagają wyzwolić tak ogromne pokłady sił wewnętrznych pokonujących bariery. Tego zwykły człowiek nie wymyśli. Pan Piotr Warachowski chodzi do kina by usłyszeć filmy i jego postrzeganie tła dźwiękowego okazuje się niesamowitym zmysłem. Fundacja realizuje nowatorski projekt aktywności internetowej osób niewidzących. Przygotowuje ich do pracy dziennikarza radiowego.

Radio DAB+ prowadzone przez osoby niewidome – marzenia się spełniają

Praca prezentera radiowego to nie tylko mówienie do mikrofonu ale też research wiadomości w internecie. Okazuje się że osoby niewidzące wyposażone w odpowiedni sprzęt i oprogramowanie po specjalistycznym szkoleniu dają radę!!!! Same przeszukują sieć ale też potrafią publikować posty na facebooku!!!! Pytanie tylko czy nie wypadałoby by Państwo zainteresowało się i wspomogło taki projekt. Okazuje się że Radio zostało wykluczone z TARCZY a Pani minister Maląg nie zechciała zainteresować się problemami Radia. Szkoda że… powstrzymam się od komentarza, szkoda i już!!! Wierzę że Fundacja podoła wyzwaniu i na przekór losowi da radę.

Wracając do naszego szalonego redaktora opowiadającego o filmach których nigdy nie widział to ma on jeszcze jedną pasję. Kocha samochody i pomaga nam w testach samochodowych jak mówi red. Nacz. Tomasz Zamiatowski. Poniżej zobaczcie galerię gdzie Pan Piotr ogląda przed chwilą umyty samochód, ogląda go rękoma. Chcemy zainspirować wszystkich niepełnosprawnych a w szczególności osoby niewidzące. Piszcie do Fundacji, do Radia Bezpieczna Podróż na adres redakcja@radiobp.org lub dzwońcie na 22 7 666 666. Numer iście diabelski ale to tylko żart bo to anielska robota!!!

Słuchajcie nas z playera na stronie głównej Bezpieczna Podróż https://bezpiecznapodroz.org/ . Albo bezpośrednio z playera http://51.255.8.139:9162/index.html?sid=1 . W ten sposób zarobimy na nasze przetrwanie.

Jeśli jednak chcecie wesprzeć nas złotówką to możecie zrobić to na zrzutce https://zrzutka.pl/r4kxfg

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia