Wywiad z Marią Wiro-Kiro

553

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Wywiad z Marią Wiro-Kiro

Radio Bezpieczna Podróż wraz ze Stowarzyszeniem ULICA DZIELNICA STOLICA i portalem Północna Ćwiartka zaprasza na wywiad z Marią Wiro-Kiro od 1979 roku związaną z Bielanami. Maria Wiro-Kiro obecnie jest Prezesem Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Oddziału Żoliborz-Bielany, swego czasu była bielańską radną, a przede wszystkim wiceburmistrzem Bielan. Rozmowa przed mikrofonem Radia Bezpieczna Podróż dotyczyła jej wspomnień związanych z burmistrzowską kadencją. Ta przypadła na lata 1998-2002, kiedy to dzielnica Bielany miała jeszcze status gminy.

Maria Wiro-Kiro ukończyła studia wyższe we Wrocławiu. Od końca lat 70. minionego wieku jest mieszkanką Bielan. Tu nauczała matematyki i zajmowała się działalnością społeczną w środowisku oświatowym. Jako radna II i III kadencji, a także członek Zarządu Gminy Warszawa-Bielany uczestniczyła w pracach Komisji Oświaty i Kultury Fizycznej.

Prywatnie miłośniczka sportu. W młodości grała w piłkę ręczną i jeździła konno. W latach 90. patronowała i sponsorowała ligę podwórkowej piłki nożnej na osiedlu „Chomiczówka” . Jej wielką, życiową pasją jest Finlandia, skąd wywodzą się przodkowie jej męża (Wiro po fińsku znaczy Estonia, a Kiro – dumny człowiek). Od lat należy do Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Fińskiej;
odwiedzała ten kraj także jako stypendystka.

Wywiad z Marią Wiro-Kiro

Zainteresował cię nasz materiał? Przeczytaj również: https://bezpiecznapodroz.org/2021/05/19/wywiad-z-dariuszem-penderem/

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia