Najpopularniejsze polskie seriale

0
42
Polskie seriale

Polskie seriale od lat cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Niektóre z nich, mimo upływu lat, nadal królują w ramówce wielu kanałów telewizyjnych. W ostatnich latach powstało także wiele nowych propozycji, które dopiero podbijają serca widzów. Przypominamy najpopularniejsze rodzime tytuły. 

Polskie seriale – niezmiennie od lat 

„Klan” to serial, którego premiera odbyła się dokładnie 22 września 1997 roku. Historia, przestawiająca losy trzypokoleniowej rodziny Lubiczów, pod koniec lat 90. nie miała sobie równych. Dziś jest to najdłuższa pod względem lat nieprzerwanej emisji telenowela polskiej produkcji. Dwa lata później miała miejsce premiera serialu „Na dobre i na złe”. Życie zawodowe i prywatne lekarzy szpitala w Leśnej Górze także szybko podbiły serca polskich widzów. Początkowo historia skupiała się wokół trzech bohaterów: Zosi Stankiewicz, Jakuba Burskiego oraz Brunona Walickiego. Z upływem lat zaczęły pojawiać się zupełnie nowe wątki i postacie. Od 2003 roku polscy widzowie nadal mogą śledzić losy bohaterów serialu „Na Wspólnej”. Osią fabuły są perypetie dawnych wychowanków domu dziecka, którzy jako dorośli ludzie zakładają spółdzielnię zarządzającą apartamentowcem przy tytułowej ulicy Wspólnej. 

Polskie seriale – bawią i wzruszają 

Emitowany nieprzerwanie od 2000 roku, serial „M jak miłość nadal cieszy się ogromną popularnością. Fabuła przedstawia historię kilkupokoleniowej rodziny Mostowiaków. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy seniorzy rodu, Barbara i Lucjan Mostowiakowie, obchodzą 40. rocznicę ślubu. Z tej okazji ich córki postanowiły zorganizować im przyjęcie. Po roku nieobecności do domu wraca także syn małżeństwa – Marek. Z upływem lat zmieniały się również losy postaci serialu „Pierwsza miłość”, który także nieprzerwanie gości na naszych ekranach od 2004 roku. W pierwszych odcinkach poznajemy główną bohaterkę – Marię Radosz. Dziewczyna po zaginięciu swojej adopcyjnej matki opuszcza rodzinną wieś i przeprowadza się do Wrocławia, gdzie zamieszkuje u swojego wujostwa. Tam, na jednym ze spacerów, poznaje również Pawła, w którym zakochuje się od pierwszego wejrzenia.

Polskie seriale

Polskie seriale – nowsze propozycje 

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się m.in. serial „Przyjaciółki”. Jego bohaterkami są cztery kobiety po trzydziestce, które przed laty przyjaźniły się w liceum. Dzięki klasowemu spotkaniu na nowo zaczynają budować swoją relację i zaczynają się wspierać jak nigdy przedtem. Choć serial „Rodzinka.pl” zakończył swoją emisję w 2020 roku, to polscy fani nadal chętnie wracają do zabawnych perypetii rodziny Boskich. W 2016 roku, po dziesięciu latach, zakończony został również inny polski serial komediowy – „Ranczo”. Koniec historii mieszkańców miejscowości Wilkowyje początkowo miał nastąpić w 2009 roku. Dzięki ogromnej popularności produkcji powstały jednak kolejne odcinki. Pozostając w klimacie komediowym, nie można pominąć serialu „Świat według Kiepskich”. Fabuła w humorystyczny i błyskotliwy sposób ukazuje m.in. stereotypowy model życia polskiej rodziny.

Foto: Canva.com

Zobacz także: https://bezpiecznapodroz.org/2021/05/25/przesady-popularne-i-zaskakujace/