Rekordowy Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

292

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021
fot. Glenn Carstens Peters / Unsplash

Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu był wyjątkowy. Nie tylko dlatego, że w całości odbywał się online. Rekordowa była też liczba zgłoszonych inicjatyw, złożonych sprawozdań oraz ogrom działań, imprez, wydarzeń towarzyszących DBI 2021.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu to inicjatywa Polskiego Centrum Programu Safer Internet, tworzonego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK, oraz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Z roku na rok wydarzenie to zyskuje na popularności, angażując we wspólne działania uczniów, nauczycieli, rodziców, lokalne społeczności, pedagogów, edukatorów. W tym roku do DBI zarejestrowano 4960 lokalnych inicjatyw! Złożono 662 sprawozdania konkursowe, a organizatorzy i partnerzy akcji nagrodzili 34 inicjatywy. Tegoroczne obchody Dnia Bezpiecznego Internetu obfitowało w szkoleni i webinary na temat zagrożeń w sieci i sposobów im zapobiegania, aby stworzyć bezpieczny cyberświat. W tegoroczne działania DBI zaangażowanych było ponad milion osób, w tym 460 000 dzieci i młodzieży. 12 000 dorosłych – nauczycieli, edukatorów, pedagogów, rodziców – zarejestrowało się do udziału w webinarach. Patronat honorowy nad tegorocznym Dniem Bezpiecznego Internetu objął Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Od lat Polskie Centrum Programu Safer Internet organizowane konferencje i szkolenia dla wielu grup – zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców oraz nauczycieli. Kolejne takie wydarzenie, konferencję pt. „Szanse, wyzwania, zagrożenia – wprowadzenie do problematyki bezpieczeństwa dzieci i młodzieży online”, odbędzie się 27 maja. Adresatami konferencji są przede wszystkim nauczyciele i edukatorzy, ale nie tylko. Są to też wszystkie osoby pracujące z dziećmi i młodzieżą oraz chcące poszerzać swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci. Słowem, tego, jak twórczo i mądrze korzystać z interentu. „Naszym celem jest wyposażać nauczycieli, profesjonalistów pracujących z dziećmi, w jak najbardziej bieżące i konkretne informacje oraz narzędzia edukacyjne. Będą oni mogli wykorzystać je w mierzeniu się ze rosnącym wyzwaniem, jakim jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci online. Nauczą się inspirować dzieci, aby potrafiły w pełni wykorzystywać potencjał sieci” – mówi Anna Rywczyńska, Kierownik Zespołu Edukacji Cyfrowej w NASK.

Najbliższa konferencja już 27 maja!

Podczas konferencji o swoich pracach i inicjatywach opowiedzą eksperci Polskiego Centrum Programu Safer Internet. Aktualne zagrożenia trendy i zjawiska w sieci przedstawi kierownik zespołu Dyżurnet.pl w NASK Martyna Różycka, projekt edukacyjny Sieciaki.pl – Marlena Hlebowicz z FDDS, zaś dr Rafał Lange z NASK zaprezentuje wyniki najnowszych badań „Nastolatki 3.0”. Szczegółowy program konferencji można znaleźć na stronie: https://www.saferinternet.pl/iv-konferencja-lokalna.html. „W tym roku obchody Dnia Bezpiecznego Internetu odbywały się w trudnych warunkach, w środku pandemii i przy nauczaniu zdalnym. Mimo to udało nam się zmobilizować ogromną rzeszę nauczycieli, uczniów, rodziców i innych partnerów do działania. Pobito rekord liczby lokalnych inicjatyw z 2020 r. Konferencja online i seria webinariów dotarły do większej liczby nauczycieli, niż bylibyśmy w stanie przeszkolić offline” – powiedział dr Szymon Wójcik, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia