Zagraniczne gwiazdy z polskimi korzeniami

661

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

z polskimi korzeniami

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, ilu światowej sławy celebrytów ma przodków w naszym kraju? Okazuje się, że gwiazd z polskimi korzeniami jest naprawdę wiele, a niektóre nazwiska mogą wręcz zaskakiwać. Kto należy do tego grona? 

Gwiazdy z polskimi korzeniami – dziadkowie celebryci 

Rodzina amerykańskiej aktorki Scarlett Johansson wywodzi się z polskich i rosyjskich Żydów. W czasie II wojny światowej jej przodkowie musieli emigrować z Polski. Zarówno gwiazda, jak i jej matka wychowywały się w Stanach Zjednoczonych, dlatego związane są głównie z tą kulturą. A jakie polskie korzenie ma Natalie Portman? Okazuje się, że ojciec gwiazdy jest potomkiem emigrantów z Polski i Rumunii. W kraju nad Wisłą mieszkali również dziadkowie aktorki Gwyneth Paltrow. Adrien Brody to m.in. laureat Oscara za rolę Władysława Szpilmana w biograficznym dramacie wojennym „Pianista”. Pradziadek aktora był Polakiem i wyemigrował do USA przed II wojną światową. Z kolei krewni, którzy pozostali w Polsce, zginęli w Oświęcimiu. Lisa Kudrow, którą widzowie kojarzą przede wszystkim z roli Phoebe w serialu „Przyjaciele”, jest Żydówką polskiego pochodzenia. Ponadto dziadkowie gwiazdy ze strony ojca do dziś mieszkają w Gdyni. 

Gwiazdy z polskimi korzeniami – duma z polskiego pochodzenia 

Chociaż Tori Spelling jest najbardziej znana z serialu „Beverly Hills, 90210”, to gwiazda występowała także w wielu innych produkcjach telewizyjnych. Ojciec aktorki, słynny producent telewizyjny, Aaron Spelling, był pochodzenia polsko-żydowskiego. Jego matka zakochała się w polskim Żydzie i wraz z nim wyemigrowała do USA. Znana m.in. z filmu „Żyj i pozwól umrzeć” czy serialu „Doktor Quinn” Jane Seymour również ma polskie korzenie. Dziadek aktorki pochodził z Płocka. Po wojnie jej przodkowie osiedlili się w Anglii, gdzie urodziła się Jane. Emily Ratajkowski to aktorka i modelka, której rozpoznawalność przyniósł udział w teledysku „Blurred Lines” Robina Thicke. Polskie korzenie gwiazda zawdzięcza rodzinie ze strony ojca. Francuski piosenkarz i tancerz Matt Pokora, choć urodził się  i wychował we Francji, jest dumny z polskich korzeni. Dziadkowie artysty od strony ojca wyemigrowali z Polski na początku II wojny światowej. 

z polskimi korzeniami

Gwiazdy z polskimi korzeniami – trudne decyzje 

Justin Bieber to z pewnością jedna z największych gwiazd muzyki ostatnich lat. Pradziadkowie wokalisty wyemigrowali z Polski przed II wojną światową. Ponadto dalecy krewni Justina Biebera wciąż mieszkają w Polsce i nadal utrzymują z nim kontakt. Popularna piosenkarka Kesha ujawniła w jednym z wywiadów, że jej babcia mieszkała na terenach polskich zajętych przez Rosję. Czy wiedzieliście, że polskie korzenie ma również Axl Rose? Okazuje się, że babcia lidera zespołu Guns N’ Roses była Polką. Jeden z najsłynniejszych raperów w historii, Eminem, ma szkockie, niemieckie, szwajcarskie, angielskie i polskie korzenie. W sieci krążą informacje, że pradziadek Eminema pochodził z Polski. 

Foto: Wikimedia Commons

Zobacz także:https://bezpiecznapodroz.org/?p=107975&preview=true – Najpopularniejsze polskie seriale

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia