Kolarski weekend z ŻTC BIKE RACE 2021

248

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

ŻTC BIKE RACE 2021 już 12-13 czerwca czeka nas prawdziwy kolarski weekend. W sobotę zawodnicy ścigać się będą w Grójcu, dzień później rywalizacja przeniesie się do Żychlina. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Bezpieczna Podróż.

ŻTC BIKE RICE 2021 – pierwszy dzień w Grójcu

4. etap cyklu ŻTC BIKE RACE 2021 odbędzie się w Grójcu. Miasto to, leżące 45 km na południe od Warszawy, na pograniczu Wysoczyzny Rawskiej i Równiny Warszawskiej stanowi stały punkt w kalendarzu ŻTC BIKE RACE.  W Grójcu miała odbyć się inauguracja sezonu, ale plany te pokrzyżował koronawirus. Nie mniej zawody odbędą się tam w najbliższą sobotę na dobrze znanej kolarzom, trudnej technicznie 18-kilometrowej rundzie prowadzącej drogami technicznymi wzdłuż trasy S7 od miejscowości Skurów do miejscowości Józefów. Start ostry i meta w miejscowości Skurów, a nawrót w miejscowości Józefów. Najmłodsze kategorie będą miały do przejechania 88,5 km, zaś najstarsze 34,5 km. – Zapraszamy wszystkich do Grójcu, gdzie jak zwykle zapowiadają się kolarskie emocje na najwyższym poziomie. Trudna trasa sprawia, że z pewnością nie zabraknie spektakularnych ucieczek i walki do samej kreski. Do zobaczenia w Grójcu! – zaprasza do udziału w zawodach, dyrektor cyklu Wojciech Pawelec.

Dzień drugi: Żychlin

Dzień później piąty etap rozegra się w Żychlinie. W przeciwieństwie do Grójca to nowy punkt na mapie cyklu ŻTC BIKE RACE. Żychlin od lat znany jest z obecności na swoim terenie firm z branży elektromaszynowej, które w latach 20. i 50. XX wieku, miały największy wpływ na rozwój miasta. Od tego weekendu znany będzie również z kolarskiej rywalizacji najlepszych amatorów w Polsce.

Runda wynosi 27 km, start nastąpi z ulicy Waryńskiego przy Stadionie Miejskim. Po starcie skręt w lewo w ulicę Narutowicza. Następnie w lewo w ulicę Szkolną i Śleszynek i Białą do Śleszyna. Następnie przez Janów Grzybowski do Zalesia, gdzie w lewo i dalej przez Grzybów Dolny, Tretki, Kruki do Kaczkowizny. Po skręcie w lewo w kierunku Żychlina prosto do Woli Popowej, gdzie skręt w lewo z Łukasińskiego w ulicę Budzińską i w prawo w ulicę Żeromskiego. Z Żeromskiego w lewo w ulicę Dąbrowskiego i w prawo w Waryńskiego, gdzie zlokalizowana będzie meta.

W Żychlinie kolarską rywalizację poprzedzi ta biegowa w ramach Żychlin W BIEGU. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 5 lub 10 kilometrów.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl

Zainteresował cię nasz materiał? Koniecznie przeczytaj: Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia