Samochody dobre, lecz niedoceniane

266

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

samochody
fot. Roma Kaiuk / Unsplash

Niektóre świetnie zapowiadające się samochody z rozmaitych powodów zeszły z radaru zainteresowania klientów. Oto sześć najbardziej niedocenianych samochodów ostatnich czterech dekad, które niesłusznie zasłużyły na dyskredytację. Jakie jeszcze marki dodalibyście do tej listy?

Najbardziej niedoceniane auta ostatnich 40 lat

Listę otwiera Fiat 500L. Koncern Fiat zdecydował się na włączenie tego modelu do rodziny „pięćsetek”, co być może okazało się największą krzywdą dla tego niewielkiego, a zarazem niezwykle praktycznego autka. Trzeba przyznać, że jego design pozostawia wiele do życzenia. Co gorsza, jazda tym pozbawionym unikalnego uroku „pięćsetek” Fiatem 500L jest dość monotonna. Trzeba mu jednak oddać to, że przy swoich kompaktowych rozmiarach jest niezwykle przestronny. Może więc warto spojrzeć na niego nieco przychylniejszym okiem, niż tylko przez pryzmat niezgrabnego wyglądu? Kolejnym niedocenianym autem jest Volkswagen Passat. Plasuje się on gdzieś między mainstreamową średnią półką a klasą premium. Dla jednych to auto udatnie łączy obydwa światy, dla innych stanowi niezadowalający kompromis. Tymczasem model B5.5 reprezentuje wszystko to, co w Passacie najlepsze: subtelny design oraz praktyczne i wygodne wnętrze godne limuzyny.

Samochody, których nie pokochano

Kiedy Ford Mondeo pojawił się na rynku w 1993 roku jako następca Forda Sierry, szybko stał się punktem odniesienia dla wielu rodzinnych aut. Oferował połączenie świetnej, dynamicznej jazdy i obsługę, której komfort był odległy o lata świetlne od miernego Escorta. Ford Mondeo Mk2 (lub Mk3 – można spotkać się również z takim oznaczeniem) pojawił się w 2000 roku. I praktycznie od razu okazał się jedną z najbardziej niedocenianych generacji tego modelu. Wszechobecność Forda Mondeo Mk2/Mk3 zadecydowała o jego upadku: popyt nie był w stanie pokryć olbrzymiej produkcji. Zamiast Mondeo, kupowano chociażby BMW serii 3. Porażkę odniósł również Nissan Pulsar. Auto prowadziło się nieprawdopodobnie ciężko, czemu towarzyszył masywny design. Nic więc dziwnego, że koncern Nissan wrócił do modelu Almera, aby skupić się na budowie crossoverów. Niemniej, jeżeli Wasza rodzina potrzebuje dużo miejsca z tyłu, przestronny Pulsar będzie idealny.

samochody
fot. Bereczki Domokos / Unsplash

Przedostatnim samochodowym „nieudacznikiem” był Volkswagen Golf Mk3. Wiele osób doceniło zalety tego modelu – nie bez przyczyny. To najbardziej ekonomiczna wersja Golfa GTI. Zresztą, zdaniem ekspertów całej serii Mk3 należy się większy respekt. Golfy z tej serii są większe, bardziej bezpieczne i mają bardziej obszerne wnętrze niż ich poprzednicy. Z kolei subtelnie vintage’owy design pozwala wyróżnić się z tłumu. Warto dodać, najbardziej udaną wersją Golfa z serii Mk3 jest model VR6. Ostatnim z listy najbardziej niedocenianych samochodów ostatnich czterech dekad jest Mercedes-Benz klasy A W168. Był jednym z najbardziej innowacyjnych i interesujących samochodów XX wieku. Zdecydowanie zasługuje na takie samo uznanie, jakim cieszył się chociażby oryginalny Mini czy Citroën DS. Jego największymi zaletami były: przemyślana konstrukcja, innowacyjne technologie i znakomita pakowność. Może nie jest najpiękniejszy, a jego jakość stoi poniżej standardu Mercedesa, niemniej zdecydowanie warto go docenić.

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Źródło: www.autocar.co.uk.

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia