Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport rozstrzygnięte

337

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

20 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport ze startu wspólnego w kolarstwie szosowym. To najważniejsza kolarska impreza dla amatorów, która po kilkudziesięciu latach odbyła się na ziemi łódzkiej.

Niemal 600 kolarzy, żar lejący się z nieba, urokliwa trasa wokół Zalewu Tatar oraz zażarta walka od startu do końcowej kreski, tak w skrócie można opisać rozgrywane w niedzielę zawody w Rawie Mazowieckiej.

Rywalizacja przebiegała na dwóch rundach dłuższej – 37 kilometrów i krótszej 28 kilometrów. W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy mieli do przejechania odpowiednią liczbę rund. Punktualnie o 9:00 na trasę wyruszyli uczestnicy Mistrzostw Polski dla amatorów. Z całej grupy najszybciej zameldował się zawodnik z kategorii M3 Dominik Świtalski, wśród pań najszybsza była Agata Mikołajczyk z MORE Women’s Team.

Chwilę później rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Masters i Cyklosport. Tam jak zwykle nie zabrakło wielu znanych kolarskich nazwisk jak chociażby Stanisław Paterek, Lechosław Michalak, czy wśród kobiet Anna Rząsowska. Ze względu na zróżnicowanie terenu trasa wyścigu obnażała wszelkie słabości zawodników. Nic więc dziwnego, że na mecie jako pierwsi meldowali się najlepsi z najlepszych. Pełne wyniki dotyczące rywalizacji dostępne są na www.ztc.pl.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom mistrzostw za piękną sportową walkę. Teraz czeka nas krótka wakacyjna przerwa. A już 25 lipca wracamy z naszym cyklem ŻTC BIKE RACE. W ostatnią niedzielę lipca widzimy się w Białej Rawskiej. Serdecznie zapraszam! – mówi dyrektor zawodów, Wojciech Pawelec.

Organizatorem imprezy sportowej jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów. Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przyszłych zmagań kolarskich znajdują się pod adresem www.ztc.pl

Zainteresował cię nasz artykuł? Przeczytaj koniecznie: ŻTC BIKE RACE 2021

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia