Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom – program Aktywny Samorząd

258

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Program Aktywny Samorząd to temat kolejnego odcinka audycji „Legionowo – Miasto Przyjazne Mieszkańcom”. O programie i jego potencjalnych beneficjentach na antenie Radia Bezpieczna Podróż rozmawialiśmy z Anną Bziuk z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Legionowie. Aktywny Samorząd to program Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest on skierowany do osób z niepełnosprawnościami, którego celem jest likwidacja barier ograniczających społeczne i zawodowe funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami. Pomoc i wsparcie finansowe można uzyskać w różnym zakresie. W zależności od przewidzianego modułu programu, który jest programem pilotażowym. I tak można się starać o dofinansowanie do uzyskania wykształcenia wyższego lub pomoc w uzyskaniu prawa jazdy, pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu, pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania czy pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym… itp.

O tym kto i kiedy może starać się o wsparcie oraz jakie dokumenty należy przedłożyć do wniosku rozmawiamy ze ww. Anną Bziuk z PCPR w Legionowie. Zapraszamy do wysłuchania:

01 O programie Aktywny Samorząd
02 O programie Aktywny Samorząd 02
03 O programie Aktywny Samorząd
04 O programie Aktywny Samorząd

Zainteresował Cię nasz temat? Przeczytaj koniecznie: Oddział PCK w Legionowie

Więcej o programie znajdziecie na stronie: PCPR w Legionowie

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia