Najmniej kaloryczne owoce

348

Radio Bezpieczna Podróż online!

Słuchaj muzyki, rozmów oraz najnowszych serwisów informacyjnych. Możesz słuchać nas na wszystkich urządzeniach.

Najmniej kaloryczne owoce
fot. Cecilia Par / Unsplash

Czy wiecie, że dziś, 30 czerwca, świętujemy Międzynarodowy Dzień Owoców? Warto pamiętać, że niektóre z nich zawierają więcej cukrów i kalorii, inne – mniej. Oto najmniej kaloryczne owoce, jakie bez trudu znajdziemy w Polsce. Ich lista przyda się zwłaszcza dbającym o linię!

Owoce – bezcenne źródło zdrowia

Pełnia lata to czas pysznych sezonowych owoców, z których zdecydowanie nie warto rezygnować. Owoce zawierają błonnik, witaminy, antyoksydanty i wodę. Warto pamiętać, że nie wszystkie owoce możemy jeść bez żadnych ograniczeń. Listę najmniej kalorycznych owoców otwierają truskawki. Sezon na nie właśnie się zaczął, więc jeżeli tylko nie mamy na nie alergii, możemy zajadać się nimi bez wyrzutów sumienia. 100 gramów truskawek zawiera zaledwie 32 kalorie. Na drugim miejscu plasuje się brzoskwinia. 100 gramów tego owocu zawiera 39 kalorii. Z kolei jedynie 4 kalorie więcej znajduje się w 100 gramach jeżyn. Jeżeli znajdziecie gdzieś agrest, koniecznie po niego sięgnijcie! Jest bardzo zdrowy i zawiera jedynie 44 kalorie w 100 gramach. Bez wyrzutów sumienia możemy jeść również dwa pyszne lokalne owoce pestkowe: śliwki i morele. 100 gramów tych pierwszych zawiera 46 kalorii, zaś tych drugich – 48.

Najmniej kaloryczne owoce sezonowe

Już za chwilę pojawią się wiśnie, z których wielu z nas uwielbia tłoczyć zdrowe soki. Nie przegapcie również ich! W 100 gramach tych kwaskowatych czerwonych owoców znajduje się jedynie 50 kalorii. Kolejnym pysznym lokalnym owocem, które na szczęście jest niskokaloryczne, są maliny, na które z pewnością czeka wielu z Was. 100 gram malin zawiera jedynie 52 kalorie. Taka sama ich ilość znajduje się w 100 gramach jabłka. Dodajmy, że odmiana Golden Delicious jest nieco bardziej kaloryczna, choć, zważywszy na cenne wartości odżywcze wszystkich odmian jabłek, zawartość 57 kalorii w 100 gramach to wciąż zupełnie bezpieczna ilość. O jedną kalorię mniej zawiera 100 gram czerwonych i białych porzeczek. Te małe, lekko kwaskowate owoce są prawdziwą bombą witaminową. Warto jeść je zarówno świeże w sezonie, jak i w przetworach, aby zapewnić sobie odporność na cały rok.

Najmniej kaloryczne owoce
fot. Lum3n / Unsplash

Podobnie jak w przypadku jabłka Golden Delicious, również w 100 gramach gruszki znajduje się 57 kalorii. Identyczną ich liczbę zawiera takaż ilość jagód, które stopniowo będą pojawiać się w Polsce w lipcu. Lubicie zielone, lekko kwaskowate jabłka Granny Smith? Kiedy tylko przyjdzie na nie sezon, śmiało zjadajcie jedno albo dwa dziennie! 100 gramów tego owocu zawiera tylko 58 kalorii. Z kolei w 100 gramach jabłka odmiany Red Delicious znajduje się 59 kalorii. Jeżeli wspomnieliśmy o białych i czerwonych porzeczkach, nie możemy zapomnieć o czarnych! Te niezwykle zdrowe owoce są odrobinę bardziej kaloryczne, wciąż jednak są bardzo dietetyczne. 100 gramów czarnej porzeczki zawiera 63 kalorie. Mamy również dobrą wiadomość dla miłośników winogron. Kaloryczność tych pysznych owoców i wynosi 69 kalorii na 100 gramów. Smacznego i na zdrowie!

Słuchaj Radia Bezpieczna Podróż

Źródło: www.myfooddata.com

Wspomoż fundację - Przekaż 1.5% podatku

Jesteśmy medium składającym się z osób z niepełnosprawnościami. Jeśli czytasz nasze wiadomości i podoba Ci się nasza praca to zostań naszym czytelnikiem.

Jak widzisz na naszym portalu nie ma żadnych reklam. Jest to możliwe dzięki takim jak TY.

  • Nr. rach. bankowego: 02 1750 0012 0000 0000 3991 4597
  • KRS: 0000406931
  • NIP: 5361910140

Przekaż nam swoje 1,5% a dzięki temu nadal nie będziemy zamieszczać reklam a TY będziesz czytał czysty tekst mając świadomość że przyczyniłeś się do jego napisania.

Brak postów do wyświetlenia